Головна » 2015 » November » 26 » ПАМ’ЯТІ НАШОЇ ВОГОНЬ НЕЗГАСНИЙ. До Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій

У рамках заходів «Музей за межами» в Іваничівському Будинку дитячої і юнацької творчості працівниками Іваничівського історичного музею була проведена історична година «Пам’яті нашої вогонь незгасний».

Тема голодомору є дуже складною не тільки для дітей, але й для дорослих. Вона тяжка і болюча, але водночас є дуже важливою у віднаходженні власної національної ідентичності українця.

Діти у доступній формі отримали інформацію про те, що під час Голодомору люди помирали тому, що їм насильно було відібрано усі запаси їжі, що після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років, що Голодомор був задуманий для винищення українського народу.

Під час заходу діти дали відповіді на запитання:

- Чи має якась особа чи нація право вирішувати: бути якомусь народові на землі чи ні?

- Що слід нам всім зробити, щоб подібного не повторилося?

- Чи помічаю я тих, хто перебуває в потребі?

- Хто в сучасному світі голодує?

- Що я можу зробити для потребуючих вже сьогодні?

В пам’ять про невинних жертв, заморених штучно створеним у 1932-1933 роках голодом на території України діти виготовили символи «Незабудьки пам’яті».

Символ незабудьки-пам’яті розроблений учителями цілоденної школи святої Софії в Миссиссага в Канаді, Іванною Борткевич та Владом Ружилом, коли влада Радянського Союзу активно заперечувала мільйони жертв голоду. Кольори квітки синій (голубий) та жовтий – кольори вільної та незалежної України. Виготовлені символи діти прикріпили на «Панно пам’яті про Голодомор».

На закінчення прозвучав музичний твір М. Скорика – «Мелодія».

Працівниками музею також представлена пересувна тематична виставка «Голгофа України», яка експонуватиметься в БДЮТ до кінця листопада.

Джерело: Іваничівський історичний музей

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 985 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0