Головна » 2014 » Лютий » 10 » Музейний календар Художнього музею у Луцьку.
Музейний календар Художнього музею у Луцьку.
Художній музей у м.Луцьку започаткував на своєму сайті рубрику «Музейний календар». Тематика рубрики покликана інформувати відвідувачів Художнього музею м.Луцька та шанувальників мистецтва про важливі дати у історії мистецтві та біографіях мистців, твори яких представлені в його експозиції. Першим став художник Юзеф Брандт.

11 лютого 1841 року народився польський художник Юзеф Брандт.
Цей художник у своїй творчості звертався до подій історичного минулого Польщі та України. Визначною сторінкою у його мистецькій спадщині є захоплення темою українського козацтва – відважного лицарства, що знайшло відображення у творах живопису та графіки.
В експозиції Художнього музею знаходиться полотно «Битва під Хотином», на якій відображено події із історії України XVII ст.

Твори Ю.Брандта користувались великим визнанням у сучасників. Для популяризації поміж найширшого кола шанувальників олійні полотна художника тиражувались у різних графічних техніках: цинкографії, літографії. Зазвичай, тираж таких відбитків був доволі обмеженим. Кожен твір відзначався високою якістю зображення. Обрамлений у раму, він ставав справжньою окрасою інтер’єрів осель інтелігенції. Нині, коли цинкографії та літографії стали унікальними техніками друкованої графіки, ці взірці мають не тільки історичну, а й високу мистецьку цінність.

Колекцією цинкографій із малярства Юзефа Брандта володіє луцький художник Сергій Корсай. Одну із них «Козаки на переправі» він подарував Художньому музею.

Юзеф Брандт закінчив Шляхетський інститут у Варшаві.
1858 р. – приїхав до Парижа, де отримав фах інженера мостів та доріг. Під впливом відомого художника-аквареліста Ю.Коссака почав займатися малярством.
1861 р. – разом із Ю. Коссаком здійснив творчу подорож на Україну. Ескізи, привезені із цієї мандрівки стали основою перших творів Ю. Брандта. У тому ж році на виставці Товариства Захенти він представив декілька своїх акварелей.
1863 р. – вперше на виставці Ю.Брандт презентує твори, виконані в техніці олійного живопису.
1863 р. – навчається у Мюнхенській академії мистецтв. Одночасно отримує приватні уроки у майстерні Франца Адама.
1867 р. – на Всесвітній виставці в Парижі презентує полотно „Битва під Хотином”, яке приносить художнику міжнародну славу.
1870 р. – у Мюнхені відкриває власну майстерню, яка стала місцем зустрічей та праці для польських художників.
1875 р. – працює у Берлінській академії мистецтв.
1878 р. – отримав звання почесного професора Баварської академії мистецтв.
1890 р. – почесний член Академії мистецтв у Празі.
1894 р. – кандидат на посаду директора Краківської академії мистецтв.
Події першої світової війни застали художника у польському маєтку в Оронську.
12 березня 1915 р. – помер Ю.Брандт у Радомі, куди змушена була евакуюватись родина.
Олена Старикова,
провідний науковий співробітник
Художнього музею

P.S. В даній статті використано ілюстрації творів:
1. Болеслав Жанковський «Портрет Ю. Брандта». 1910 р. Полотно, олія;
2. Юзеф Брандт «Битва під Хотином». 1857 р. Полотно, олія;
3. Юзеф Брандт «Козацьке весілля». 1893 р. Полотно, олія;
4. Юзеф Брандт «Вершник». 1907 р. Полотно, олія;
5. Юзеф Брандт «Козаки на переправі» (фрагмент). Папір, цинкографія.
Категорія: Художній музей | Переглядів: 974 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1