Головна » 2018 » April » 21 » Музейна рада рекомендувала Мінкультури скасувати наказ про примірні штатні розписи музеїв

На п’ятому засіданні Музейної Ради при Міністерстві культури України, яке відбулось ще 9 лютого 2018 року обговорили доцільність скасування наказу Міністерства культури України від 01.08.2012 № 823 «Про затвердження примірних штатних розписів державних та комунальних музеїв, заповідників та закладів музейного типу». Спершу виступив Владислав Піоро, Голова Правління ГО «Український центр розвитку музейної справи», який коротко виклав передісторію питання, яке розглядалося кількома Музейними радами попередніх скликань. Він виклав суть проблеми реального дотримання рекомендацій, поданих у примірних штатних розписах (особливо для невеликих регіональних музеїв, що об’єктивно не можуть мати значних кількісних показників, а відтак вимушені скорочувати необхідні для музею штатні одиниці), та вказав, що була і є думка про доцільність скасування наказу взагалі, адже навіть взірці такого штибу фаховому керівнику музею не потрібні, директор музею має мати автономію управління і формування структури штату під конкретні актуальні завдання музею. Після невеликих дебатів довкола того, чи скасування примірних штатних розписів не завдасть іншої шкоди малим музеям, позбавивши їх орієнтиру і аргументів на користь тієї чи іншої штатної одиниці, Музейна рада ухвалила рішення рекомендувати Міністерству культури скасувати наказ № 823 «Про затвердження примірних штатних розписів державних та комунальних музеїв, заповідників та закладів музейного типу», адже в ХХІ столітті музеї мають самі визначати оптимальну для себе штатну структуру.

Серед іншого, Музейна рада також рекомендувала Міністерству культури України доопрацювати аналіз відповідності положень Кодексу етики ІКОМ нормам українського законодавства постатейно, з використанням системного підходу та представити його Музейній раді восени 2018 р.

Джерело: Музейний простір України

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 731 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0