Головна » 2014 » June » 2 » Музей запрошує на відкриття виставки художника Івана Марчука.
Музей запрошує на відкриття виставки художника Івана Марчука.

4 червня, в середу, у Художньому музеї у Луцьку відбудеться відкриття виставки Івана Марчука «Мальовнича Україна» за участі автора.

Іван Марчук народився 12.05.1936 р. у багатодітній родині відомого на всю округу ткача (село Москалівка Тернопільської області, що належить до Великої Волині).

1956–1965 рр. – навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва, Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.

З 1965 жив і працював у Києві (Інститут надтвердих матеріалів АН УРСР, творчо-виробничі майстерні об’єднання «Художник»).

1979 р. – перша офіційна персональна виставка у Москві (галерея на вул. Малій Грузинській).

У 70-ті роки, не маючи офіційного визнання в Україні, набув слави неформального лідера мистецького українського андеґраунду.

1988 р. емігрував до Австралії, жив у Канаді і США.

1989 р. – зваживши на міжнародне визнання творчості І. Марчука, Спілка художників СРСР без відома митця прийняла його до своїх лав.

1990 р. – перша офіційна виставка у Національному художньому музеї України.

1997 р. – став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

2001 р. – повернувся з еміграції в Україну.

2006 – прийнятий до «Золотої гільдії» Міжнародної академія сучасного мистецтва у Римі.

Жовтень 2007 р. – включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» як видатний художник і мислитель. На формування рейтингу впливали: роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів (за версією британської газети «The Daily Telegraph»).

Жовтень-грудень 2013 р. – виставка у Палаці Радзивіллів (Вільнюс) як протокольний захід Саміту Східного партнерства (Україна – ЄС).

Травень-червень 2014 р. – виставка в Українському Вільному Університеті (Мюнхен).

Засобами народної дипломатії утверджує прагнення України посісти достойне місце в сім’ї європейських народів.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 921 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2