Головна » 2018 » April » 29 » Музей Липинського у Затурцях отримав у дар його працю з автографом автора
Музей Липинського у Затурцях отримав у дар його працю з автографом автора

Загалом меморіальний музей В’ячеслава Липинського у Затурцях на Волині має, звичайно, оригінальні праці свого патрона. Але, каже завідувач музею Віталій Кушнір, подарована цінна тим, що вона – з автографом Липинського. Це його праця «Листи до братів-хліборобів» видання 1925 року. Донині книга знаходилася у приватній бібліотеці лучанина Юлія Миколайовича Головацького. Музею його передали за сприяння громадського діяча Анатолія Лесика дружина Головацького і його донька. Вручили вони книгу Віталію Кушніру під час проведення у Затурцях круглого столу з нагоди 100-річчя проголошення Української Держави – «Українська Держава Павла Скоропадського: здобутки і прорахунки» (про одну з доповідей на ньому див. тут). Як відомо, Скоропадський і Липинський зналися і спілкувалися.

Цей екземпляр книги має дарчий напис автора, В’ячеслава Липинського, своєму секретарю, Михайлу Ципріяновичу. Після смерті Липинського він проживав у родині Головацьких в селі Боратин (тепер Веселе) Луцького району. Господар Микола Головацький був добрим теслею і змайстрував недалеко біля хати в садку літній будиночок для пана Михайла. Сімейні перекази свідчать, що там він працював над рукописами, вірогідно, й упорядковував літературну спадщину Липинського. За добре ставлення Ципріянович і подарував Головацькому працю Липинського з його дарчим написом. Книга не пропала в плині років та воєн і тепер поповнила фонди меморіального музею. У дарчому написі Липинський зазначав: «Дорогому Михайлу Петровичу Савур-Ципріяновичу з найсердечнішою вдячністю за велику поміч в друкуванню цієї книги, в знак правдивої та незмінної приязні. В’ячеслав Липинський. 24 серпня 1927 р.».

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

Джерело: День

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 716 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4