Головна » 2014 » Лютий » 12 » Музей історії Луцького братства запрошує на літературно-історичний вечір „СЛОВО КОБЗАРЯ”.
15:57
Музей історії Луцького братства запрошує на літературно-історичний вечір „СЛОВО КОБЗАРЯ”.
Музей історії Луцького братства запрошує на літературно-історичний вечір „СЛОВО КОБЗАРЯ”.
13 лютого 2014 року о 14.00 год. в приміщенні Музею історії Луцького братства пройде літературно-історичний вечір «Слово Кобзаря». Готується він спільними зусиллями братчиків Волинського крайового братства св. ап. Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського) і наукових співробітників Волинського краєзнавчого музею.
У програмі – виставка унікальних і рідкісних друкованих видань творів Т. Шевченка з колекції Волинського краєзнавчого музею (Олена Бірюліна) і Меморіальної експозиції «Світлиця Миколи Куделі» (Марія Філонюк). Учасники заходу матимуть можливість, зокрема, познайомитися з прижиттєвим виданням «Кобзаря» 1860 року та рідкісним львівським друком 1895 року критично-біографічного нарису про творчість Шевченка від знаного літературознавця Олександра Кониського.
Проте серцевиною вечора стане індивідуальне читання програмних творів поета активними членами церковно-громадської організації міста – луцькими братчиками. Вони, різні за віком (наймолодшому, студентові Дмитрові Пусі – 20 років, найстаршому, Євгену Симоновичу – 85), життєвим досвідом і професійними заняттями, переконані в одному: декламувати Шевченка можна і потрібно усім, хто цього бажає. Навіть, якщо бракує досвіду і хисту.
Вечір відбуватиметься у формі традиційного братського зібрання за спільним столом, подібно до читання у сімейному колі. Кожен читець триматиме в руках свій «Кобзар». Імпровізована сцена на фоні автентичних вишиваних святкових і обрядових рушників (дизайн Лесі Обухович), на які так багата колекція обласного музею, надасть зібранню особливої урочистості. Звучатимуть не тільки вибрані часом, так звані програмні Шевченкові твори. Тему кохання і лірику у творчості поета обрала для виступу авторка літературного сценарію вечора і його ведуча – Віра Рябко. У виконанні Валентина Добрянського зазвучать «Думи мої, думи мої…» та «Зоре моя, вечірняя…». Популярна поетеса Сіма Кордунова продекламує свою поезію до Шевченкового «Холодного яру». Подружжям Антоніною і Олександром Кравчуками співатиметься присвячена Тарасові Шевченку народна пісня з села Гаразджа. Особистим досвідом пізнання Шевченка поділиться Ростислав Кушнірук.
До хвилюючого урочистого процесу декламування приєднаються братчиці зі стажем – Галина Шафета, Катерина Шаварова, Наталія Ковальчук, Леся Шумилко та новоприбулі – Марія Плакуща та Марія Зінчук. Молодше покоління братчиків, так зване «дуже чоловіче плече» Братства – Сергій Зиза та Аскольд Пекарський не лише читатимуть твори Кобзаря, але й говоритимуть про їх актуальність. Учасники вечора з числа волинських музейників – Марія Філонюк, Андрій Боярчук і Олена Бірюліна, також свого часу були удостоєні стати луцькими братчиками.
Так вже доля дарувала українцям, що творчість їх великого Пророка не лише знаходить щирий відгук у серцях сущих громадян, але й лишається на самому вістрі суспільного життя. Провідним мотивом творчості Шевченка була самовіддана любов до України і нерозривно пов’язана з нею ненависть до її гнобителів. Про неплинність його революційного заклику «… вставайте, кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте» говоритиме в заключному слові відомий український письменник і публіцист, Голова Братства – Андрій Бондарчук.
Вінчатиме вечір до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка колективне виконання безсмертного «Заповіту».
Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 809 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]