Головна » 2021 » May » 25 » «Музей – бренд ідентичності громади». Семінар-практикум музейних працівників Волинської області

З метою вдосконалення фахового рівня, професійної кваліфікації та обміну досвіду, 21 травня 2021 року на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філії Волинського краєзнавчого музею, за сприянням управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, проведено семінар-практикум для музейних працівників області на тему «Музей – бренд ідентичності громади».

Роботу семінару модерувала директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.

У семінарі брав участь Валерій Дмитрук, заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, який окреслив загальне коло актуальних питань адміністративно-територіального переустрою області та визначення ролі музеїв в цьому процесі.

Валентин Малиновський, доктор політичних наук, професор, консультант із юридичних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України ознайомив присутніх із оновленими законодавчими актами, що впливатимуть на функціонування музеїв у територіальних громадах області. Зокрема, з внесеними змінами до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг та запровадження до правового поля понять «культурна послуга», «мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами», «центр культурних послуг».

Євгенія Ковальчук, кандидатка історичних наук, доцентка, заступниця директорки з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею в рамках семінару провела онлайн-презентацію та оголосила підсумки Дванадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2020».

Наступні виступи лекторів відбувалися в онлайн-режимі. Так, про побудову сильного бренду та маркетингу музею, які надаватимуть новий поштовх для покращення діяльності музеїв в сучасних умовах, розповіла Вікторія Ловак, сертифікована бізнес-тренерка, кандидатка історичних наук (м. Київ).

Загальні, регіональні та локальні аспекти політики пам’яті в процесі ідентичності висвітлила у своєму виступі Наталія Іванченко, кандидатка філологічних наук, начальниця управління інституційного забезпечення політики національної пам'яті Українського інституту національної пам'яті (м. Київ).

Анастасія Гайдукевич-Качуро, начальниця відділу музейної справи управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам'яті, кураторка виставкових проєктів (м. Київ) представила нові методи та засоби експозиційного показу з практики зарубіжних музеїв задля трансформації експозиційних просторів локальних музеїв у процесах відновлення історичної пам’яті та ревіталізації регіону.

Під час роботи семінару Наталія Пась (директорка Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею), Петро Хомич (директор Маневицького краєзнавчого музею), Микола Михалевич (директор Кортеліського історичного музею), Ірина Костюк (директорка Нововолинського міського історичного музею), Оксана Сущук (директорка Ківерцівського краєзнавчого музею), Валентина Шульгач (директорка Лопатенського історико-природничого музейного комплексу) презентували свої нові наукові доробки. Присутні на семінарі-практикумі музейники поділилися досвідом своєї роботи в сучасних умовах.

Тамара Андрейчук,
завідувачка відділу науково-методичної роботи
Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 320 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2