Головна » 2017 » November » 6 » Художній музей запрошує на відкриття виставки!
Художній музей запрошує на відкриття виставки!

10 листопада (п’ятниця) о 16:00 в Художньому музеї відкривається «Виставка творів Наталі Кумановської. Малярство, графіка».

«Луцька художниця народилась в м. Володимирі-Волинському. Навчалася у Львівському училищі декоративного мистецтва ім. І. Труша.

Полотна Наталі Кумановської – це завжди балансування на межі таємниці. Ліричні герої художниці присутні водночас в різних століттях, на перехрестях різних суспільних формацій, на перетинах різних географічних точок. Категорія часу, набуваючи тут якогось особливого виміру, неначе уповільнює свій рух, асоціюється з неспішним плином життя, закарбованого об’єктивом фотоапарата. Горбисті пагорби з мурами замків, самотні крісла, мінливі барви літа, рухливість хмар на грозовому небі – ритмомелодикою цих зримих архетипів художниці вдається передати повільну зміну днів, хвилин, віків. В композиційній будові та просторових співвідношеннях її робіт часто переважають ідеї декоративного мистецтва. Інколи вони настільки помітні, що можна проводити певні аналоги із народним орнаментом. Свідоме уникнення експресивності компенсується граціозністю, витонченістю і навіть крихкістю форми. Все загалом, враховуючи сповнений світла й повітря колорит, додає полотнам міражної метафізичності, розкриваючи головну суть мистецького кредо авторки».

Зоя Навроцька, мистецтвознавець, з каталогу «Щаблі до раю»

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 638 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0