Головна » 2014 » Лютий » 6 » Художній музей запрошує на вечір пам’яті Олександра Валенти (1944-1997).
Художній музей запрошує на вечір пам’яті Олександра Валенти (1944-1997).
14 лютого о 16.00 годині у Художньому музеї Луцька відбудеться вечір пам’яті Олександра Валенти (1944-1997). Запрошуються друзі і всі ті, кому небайдужа творчість цього художника.
Олександр Родіонович Валента народився 16 лютого 1944 року у селі Черніїв Турійського району на Волині. Разом із сестрою він рано залишився без опіки батьків.
1961 р. – закінчивши десять класів і влаштувавшись працювати на Луцький авіазавод, О.Валента розпочав відвідувати заняття у дитячій художній школі. Першим і єдиним вчителем для нього став П.К.Сензюк. Згодом О.Валента почав брати участь в міських та обласних художніх виставках.
1966 р. – участь у Республіканській виставці молодих митців, що стала для молодого художника серйозним творчим успіхом. Полотно «Риби», представлене там, було презентовано на поштовій листівці, яка великим накладом розійшлася по Україні, пропагуючи Волинь і волинське мистецтво.
1969 р. – за рекомендацією П.К.Сензюка О.Валенті було запропоновано роботу методиста образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в Будинку народної творчості.
Рубіж 1960-70-х років позначений в особистій та творчій біографії художника особливим піднесенням.
1971 р. – перша персональна виставка О. Валенти.
Згодом О. Валента перейшов на роботу у художньо-виробничі майстерні ХФ УРСР. Працював на великих монументальних об’єктах, займався оформлювальними роботами, брав участь майже у кожній художній виставці.

В кінці 80-х – на поч. 90-рр. в майстерні художника по вул. Короленка у Луцьку почали з’являтися колекціонери. Картини О.Валенти іще з непросохлою фарбою масово вивозили за кордон. Часто за символічну ціну у кмітливих шанувальників опинявся першокласний живопис.
1990-ті рр. – творчість О.Валенти досягає небувалої висоти. Нова стилістична метода, так званий «декоративний цикл», започаткований художником ще у 70 – 80-ті роки, набув особливої стилістичної виразності.

1995 р. – відбулась остання персональна виставка художника «Саша Валента. Малярство», на якій перед сучасниками було презентовано по-справжньому грандіозний творчий доробок гідний найвищої оцінки.
1996 р. – О.Валенті було присуджено обласну мистецьку премію імені Йова Кондзелевича.
6 грудня 1997 р. – О.Валента трагічно загинув у новій майстерні по вул. Данила Галицького від рук невідомих убивць, котрі й досі залишаються непокараними.
Творчий доробок О.Валенти і нині це – візитна картка волинського краю. Його твори із зображенням Луцька уже давно в мистецьких колах стали символами міста. Кожна його робота – це гордість музейної та окраса приватної колекцій.
Провідні твори художника: «Святковий вечір» (1965 р.); «Риби» (1966 р.), «Вечірній Луцьк» (1966 р.); «Зима (Берестечко)» (1967 р.), «На козацьких могилах ( село Пляшева)» (1967 р.); «Яблука на рушнику» (1969 р.), «Натюрморт з кавуном» (1969 р .), «Напровесні» (1969 р.), «Гриби на рядні» (1969 р.); «Подих весни» (1970 р.), «Зелені яблука» (1970 р.), «Дари осені» (1970 р.), «Церква в селі Низкиничах» (1970 р.); «Вечірнє місто » (1973 р., колекція ВКМ); «Моя вулиця» (1973 р., колекція ВКМ); цикли «Пори року» (1995 р ), «Писанки» (1995 р.).

Категорія: Художній музей | Переглядів: 804 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1