Головна » 2015 » January » 28 » Його картини дихають Волинню… (ФОТО, ВІДЕО)
Його картини дихають Волинню… (ФОТО, ВІДЕО)

28 січня в Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся творчий вечір «Андроник Лазарчук у культурно-мистецькому просторі Волині», присвячений 145-річниці від дня народження художника.

Андроник Григорович Лазарчук (1870–1934) – український художник, педагог, культурний діяч – поза всяким сумнівом належить до числа найбільш знакових для Волині митців. Будучи уродженцем села Уховецьк (нині Ковельський район), він крізь усе своє життя проніс у серці пейзажі рідних місць, образи краян, картини їхнього побуту. Де б йому не випало бути, роботи художника дихали волинським колоритом.

Відкрила імпрезу кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства інституту мистецтв СНУ імені Лесі Українки, член Національної ліги українських композиторів Лариса Ігнатова.

Різноманітних граней обдарування А. Лазарчука, доленосних моментів його життя і творчості торкнулися у своїх виступах голова Волинської організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор кафедри археології, давньої та середньовічної історії України нашого вишу Геннадій Бондаренко, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури Анатолій Силюк (він порушив питання про роль родини Косачів у долі Андроника Григоровича), кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства і музейної справи Олена Огнєва (говорячи про витоки творчості А. Лазарчука, провела цікаву паралель із китайським художником Ці Байші), заслужена вчителька України Леся Ковальчук. Справжнім усним есеєм можна назвати розповідь дослідниці творчої спадщини митця, провідного наукового співробітника Художнього музею в Луцьку Тамари Левицької (зокрема, було згадано сина та учня Андроника Григоровича – батька української анімації Іполита Лазарчука). Завідувач Музею Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук дала змогу присутнім відчути себе до певної міри екскурсантами, ознайомивши їх із захопливими сторінками музейної «лазарчукіани». Зворушливим візерунком у загальній атмосфері вечора прозвучала українська народна пісня у виконанні п’ятикурсниці інституту мистецтв Тетяни Грицак.

Наприкінці дійства доцент Лариса Ігнатова подякувала всім організаторам зустрічі, зокрема: відділу молодіжної політики та соціальної роботи (начальник Володимир Захожий), кафедрі історії, теорії мистецтв та виконавства інституту мистецтв (завідувач – народний артист України, професор Василь Чепелюк), завідувачу Музею Лесі Українки Тетяні Данилюк-Терещук, завідувачу біобібліографічного відділу імені професора О. О. Рисака Антоніні Радько, студентові V курсу інституту мистецтв Орестові Прокоповичу (автор афіші).

Максим КИРИЛЕНКО

Джерело: СНУ імені Лесі Українки

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 1265 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6