Головна » 2017 » October » 9 » Як міський культурний проект творив нові враження у Музеї Луцького братства
Як міський культурний проект творив нові враження у Музеї Луцького братства

Найбільш вдалим культурним проектом цьогорічного свята Української Незалежності в Луцьку містяни називають галерею портретів історичних лучан, які «вийшли» на вулицю й змішались із юрмою сучасників.

Портретна галерея в рамках творчого проекту «Мистецька вулиця» створювалась завдяки старанням і енергії Тетяни Гнатів, очільниці міського департаменту культури, науково опрацьована Оленою Бірюліною, співробітницею обласного краєзнавчого музею, виготовлена луцьким видавництвом «Ініціал».

Галерея продовжила свою місію й під час величного ювілею Луцького братства, 400-ліття якого в місті відзначали 27 – 29 вересня. Портрети діячів, які в різні епохи були активістами луцького братського союзу, розмістили біля Музею історії Луцького братства, відділу Волинського краєзнавчого музею.

Відбувався показ у дні проведення міжнародної наукової конференції, присвяченої 400-річчю Луцького Хрестовоздвиженського братства та діяльності українських і білоруських братських організацій. У такий спосіб учасники музейного наукового форуму – історики, представники духовенства, громадські діячі, краєзнавці та музейники з України та Польщі – змогли де-візу познайомитись з героями своїх досліджень.

Портрети луцьких братчиків біля Музею Луцького братства, який розміщений в частині братського монастиря – пам’ятки архітектури національного значення (1647 р.), стали приємним відкриттям для подорожуючих Старим Луцьком, та щиро подивували місцевих жителів.

Робота над створенням наступної серії портретів видатних лучан триває.

Фото Л. Максимова

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 714 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/5