Головна » 2015 » January » 4 » «Дзвони б’ють – благу вість несуть» в Музеї історії Луцького братства.
«Дзвони б’ють – благу вість несуть» в Музеї історії Луцького братства.

Дзень-дзиленьк, дзень-дзиленьк

Новий Рік іде,

Дзень-дзиленьк, дзень-дзиленьк

Мир нам принесе!

І синьогривий Кінь

Козі і Баранцю

Дарує вістунців –

Дзвіночки дзень-дзиленьк.

А дзвоники добра

В передчутті Різдва

Дзеленькають: "Пора

повірить у дива!"

Волинський краєзнавчий музей продовжує серію новорічно-різдвяних заходів. Завітайте 5 січня о 12 годині до Музею історії Луцького братства на відкриття різдвяної виставкової експозиції сувенірних дзвоників з колекції знаної волинської дзвонарки Галини Марчук.

Дарма що глиняний, зате з пістолем!

Всього дзвоників – 150. Більшість з них примандрували в колекцію з різних куточків України, але чималенька компанія маленьких голосистих прибула з Польщі, Білорусії, Росії, Чорногорії, Єрусалиму, Австралії, Туреччини, Америки і Канади. У кожного дзвоника Галини Марчук – своя історія. У центрі виставки дзвоник «Благовіст Волині», складна архітектоніка якого включає мури Луцького Любартового замку. Цей керамічний витвір – один з десяти виготовлених луцьким гончаром Миколою Шавулою в 2012 р. спеціально до міжнародної виставки сувенірних дзвоників «Спадок віків» у Луцьку.

Примандрували з канадського Квебеку

Особисто від майстрині художньої кераміки Жанни Миляшкевич колекціонерка отримала в дар керамічний дзвіночок у вигляді привабливої україночки у вінку, з косою до п’ят та маково-волошковим букетом в руках. У цьому дзвіночку втілений портрет пані Жанни – знаної керамістки і володарки найдовшої коси на Волині. Учасник фольклорного колективу із Англії під час фестивалю «Поліське літо з фолькльором – 2009» після хвилинної бесіди на мігах поділився з Галиною Марчук кругленьким бубонцем, який дивовижно схожий на археологічні бубонці з Волині. Пані Галина вміє переконувати!

Дзвоник-автопортет луцької керамістки Жанни Миляшкевич

В рамках виставки пройде презентація четвертого випуску наукового збірника «Дзвони в історії і культурі народів світу» (укладач Г.С.Марчук; Луцьк, 2014). Отже буде нагода обмінятись думками про сакральність дзвонів, які здавна вважались медіумами між повсякденним та духовним.

Дзвоник «Чотири евангеліста» з Туреччини либонь наймелодичніший в колекції

Виставка експонуватиметься протягом трьох місяців за адресою: вул. Йова Кондзелевича 5. Телефон для довідок 72-33-71.

Білі янголи кружляють в небесах.

Срібні дзвоники у їхніх голосах.

Запали свічу і помолись,

До традицій наших давніх доторкнись

Фото Л. Максимова

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 939 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4