Головна » 2016 » January » 22 » День Соборності України у Волинському краєзнавчому музеї
День Соборності України у Волинському краєзнавчому музеї

21 січня 2016 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся історична година, присвячена Дню Соборності України.

Увазі присутніх на заході учнів Луцької гімназії № 4 була представлена виставка «Соборність України: від української революції 1917-1921 рр. до Революції Гідності 2014 р.», створена працівниками відділу новітньої історії на основі матеріалів із музейних фондів. На ній показані документи і світлини з історії проголошення незалежності УНР, бою під Крутами і, звичайно, про об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року в Соборну Україну. Адже Злука ЗУНР і УНР була тим кульмінаційним моментом під час Української революції 1917–1921 років, який призвів до остаточного пробудження української самосвідомості, після кількох століть поневолення.

Показано також діяльність Народного Руху України у 1989–1991 роках, в прагненні до все тої ж Соборної України, коли 21 січня 1990 року було організовано знаменитий ланцюг Злуки від Києва до Львова. Окремо представлено і сумні світлини з Революції Гідності, коли 22 січня 2014 року злочинний режим Віктора Януковича здійснив перші вбивства мирних мітингувальників: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького та Романа Сеника на київському Євромайдані.

Про історичні події минулого і сьогодення учням розповіли наукові співробітники музею Марія Філонюк і Валентина Машлай.

По ходу спілкування з присутньою на заході молоддю неодноразово лунали порівняння між подіями Української революції та Революцією Гідності, війною України з Росією у 1917–1921 та у 2014–2015 роках.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 805 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4