Головна » 2017 » November » 13 » День Синички в обласному музеї
День Синички в обласному музеї

13 листопада у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «День Синички» до початку всеукраїнської екологічної операції «Зустріч зимуючих птахів» − облаштування місць підгодівлі осілої орнітофауни у холодний період року. 12 листопада відмічається день пам’яті святого Зіновія, якого в народі називають Синичником. Саме у цю пору синички збираються у зграї і прилітають із лісів до осель людини. По їх прильоту прогнозували прихід холодів. Про корисність цих веселих пташечок говорить народна приказка «Буде більше синиць – буде менше гусениць».

Учасники заходу – учні 1-А класу школи № 5 міста Луцька, познайомились з усіма видами синичок Волині – великою, блакитною, білою, чорною, чубатою, довгохвостою, гаїчкою-пухляком, гаїчкою болотяною, синочкою-ремезом.

Школярі здійснили цікаву «блукалку-квест» по відділу природи, шукаючи зимуючих птахів – синичок, горобців, дятла, сойку, грака, ворону, крука, сороку, щиглика, королька, сову, тетерука, рябчика, снігура за зразком-іграшкою.

Під керівництвом працівників музею діти вивчили правила підгодівлі наших пернатих друзів, познайомились з їх гастрономічними уподобаннями, а також повісили годівничку із написом «Смачного!» та шматочки сала для синичок у музейному садку.

Вітаючи синичок з «іменинами», маленькі школярики заспівали пташечкам пісеньку-запрошення:

Раз, два, три, чотири.
                                Хоровод водили.
                                Прилітай, синичка,
                                Пташка невеличка.

На пам’ять про відвідування музею кожний юний еколог отримав синичку-орігамі, кишеньковий календарик із зображенням червонокнижної білої синички і пам’ятку «Чим годувати птахів взимку».

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 502 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0