Головна » 2018 » June » 7 » Волинські музейники досліджували давні поселення краю
10:02
Волинські музейники досліджували давні поселення краю
Волинські музейники досліджували давні поселення краю

Археологи Волинського краєзнавчого музею – завідувач відділу давньої історії Михайло Вашета та молодший науковий працівник відділу Тарас Верба, взяли участь у роботі Волинської археологічної експедиції НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАНУ. Експедиція завершила рятівні археологічні розкопки на трьох пам’ятках археології в околицях сіл Марковичі і Роговичі Локачинського району Волинської області.

Роботи виконувалися на замовлення ГПУ «Львівгазвидобування» в межах Локачинського газового родовища.

На пам’ятці Марковичі-І досліджено 14 археологічних об‘єктів – решток давніх житлових та господарських споруд. Більшість датовані раннім періодом доби бронзи (перша половина ІІ тис. до н.е.). Матеріали саме цього періоду були зафіксовані під час розвідок 2016 р.

«Приємною несподіванкою стало виявлення споруди, у якій знайшли рештки декількох тварин, у тому числі молодого оленя або косулі. Ми також натрапили на окремі знахідки римського часу. Однак, найбільше зацікавлення викликала бронзова накладка у вигляді стилізованого зображення лева, попередньо датована VІ-VІІ ст.», – розповів керівник експедиції Олександр Сілаєв.

У ході дослідження на багатошаровому поселенні Роговичі-І виявлено 12 археологічних об‘єктів, переважно господарських та виробничих споруд з матеріалами доби бронзи (ІІ тис. до н.е.), ранньозалізного віку (VІІІ-VІ ст. до н.е.) та княжої доби (ХІ-ХІІІ ст.). Разом з численними фрагментами посуду знайдено цікаві вироби з кістки та кременю. В закладеному розкопі також були і рештки людського поховання, на жаль, порушеного ще в давні часи.

 

Дослідження проведені на пам‘ятці Роговичі-ІІ охопили незначну площу у долині р. Луги. Роботи довелось проводити за умов постійного відкачування води. Окрім решток хутірської забудови початку ХХ ст. віднайдено рештки давньої споруди, ймовірно, періоду кінця доби бронзи – ранньозалізного часу. У культурному шарі зафіксували артефакти бронзового та ранньозалізного віку (ІІ-І тис. до н.е.), ранньослов’янського часу та княжої доби.

За матеріалами сайту Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 453 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]