Головна » 2018 » December » 15 » «Вільна розмова на велику тему» (ФОТО, ВІДЕО)
«Вільна розмова на велику тему» (ФОТО, ВІДЕО)

13 грудня – День Святого Апостола Андрія Первозванного. Саме цієї зимової днини далекого тепер 1928 року в с. Сільце (нині Горохівський район, Волинської області народився видатний письменник, літературознавець, громадський діяч, філософ, правозахисник, лауреат Шевченківської премії Євген Сверстюк. З нагоди 90-річчя від дня народження Євгена Олександровича того ж дня (тільки вже цього року) в Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся вечір пам’яті цього подвижника українського духу під назвою «Вільна розмова на велику тему».

Ведучим був доцент кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, вчений секретар Інституту Лесі Українки Сергій Романов.

Яскраві грані особистості, різноманітні аспекти творчості й громадської діяльності Є. Сверстюка розкрили у своїх виступах завідувач Музею Лесі Українки СНУ Тетяна Данилюк-Терещук (розповіла про раритетні видання Лесиних творів, подаровані Євгеном Олександровичем), народний депутат України, професор Ірина Констанкевич (торкнулася ролі газети «Наша Віра» у духовному вихованні українців), доцент кафедри української літератури, вчений секретар Лесиного вишу Лариса Семенюк («Гоголь і українська ніч»), завідувач кафедри історії та культури української мови, професор Світлана Богдан (повела мову про епістолярну спадщину письменника, зокрема про його листування з Юрієм Луцьким), представниця Українського інституту національної пам’яті у Волинській області Леся Бондарук («Десять слів про Євгена Сверстюка»), письменник, публіцист, культуролог Віктор Вербич (поділився споминами про 80-річчя пана Євгена), голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк (лейтмотив – заклик читати Євгена Сверстюка), письменник, директор видавництва «Терен» Андрій Криштальський (презентував щойно видану книгу щоденникових записів Євгена Олександровича «Вічна туга за справжнім», теплим і вдячним словом згадав упорядницю – Олену Голуб, – та тих, хто сприяв появі видання, зокрема лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука, народного депутата України Ірину Констанкевич, власне Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», почесного ректора Українського католицького університету отця Бориса Гудзяка та ін.), співробітниця Інституту Лесі Українки Антоніна Радько (опрацьовувала бібліотеку та архів Є. Сверстюка), завідувач кафедри української літератури, професор, поетеса Галина Яструбецька («Євген Сверстюк і Василь Стус»), заслужена вчителька України, поетеса, учасниця шістдесятницького руху Олеся Ковальчук.

Максим Кириленко

Фото Олександра Пілюка та Джафара Алішерова

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Відео ДП ТРК «Аверс»