Головна » 2015 » June » 4 » У Волинському краєзнавчому музеї представили унікальні малюнки європейської архітектури

4 червня 2015 року в обласному музеї відбулося відкриття виставки «Європейська архітектурна спадщина крізь призму творчості Наполеона Орди (1807-1883)», на якій вперше експонується колекція літографій Наполеона Матеуша Тадеуша Орди з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Виставка організована Волинським краєзнавчим музеєм, Управлінням туризму та промоції Луцької міської ради спільно з Національним історико-архітектурним заповідником «Кам’янець» (м. Кам’янець-Подільський). Матеріали виставки представлені картографією літературно-мистецької діяльності Наполеона Орди, до яких належать об’єкти культової архітектури, втрачені об’єкти палацового та оборонного зодчества, зафіксовані художником, об’єкти культової архітектури, реставрація яких відбулася з використанням робіт Наполеона Орди (Андріївська церква в м. Києві, костел Св. Іоанна Предтечі в м. Біла Церква та інші), родинні маєтки художника. Планшети виставки, підготовлені кандидатом архітектури І. В. Березіною, науковим співробітником Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», охоплюють Волинську, Рівненську, Житомирську, Тернопільську і Хмельницьку області.

У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються літографії Наполеона Орди з зображенням пам’ятних місць України, в т. ч. Волині, Білорусі, Литви, Польщі. Переважна більшість цих пам’яток тепер має інший вигляд, а деякі з них, на жаль, назавжди втрачено, тому малюнки художника часто – єдине зображення об’єктів, що є свідками минулих часів. Збірка порівняно невелика, вона налічує 40 літографій.

На відкритті виставки виступили: Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, Тарас Яковлев – перший заступник міського голови, Богдан Каліш – начальник відділу промоцій Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради, Тарас Рабан – голова спілки архітекторів Волині, керівники польських товариств у Волинській області Георгій Ролінгер, Ніна Поремська, а також Наталія Пушкар – головний хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею.

Підчас відкриття виставки луцьким колекціонером, відомим меценатом Віктором Літевчуком Волинському краєзнавчому музею було подаровано оригінал із зображенням закладу Станіслава графа Скарбка в Дрогобичі кін. ХІХ ст. та десять копій літографії робіт Наполеона Орди.

Виставка буде діяти протягом червня – серпня 2015 року.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 870 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6