Головна » 2018 » June » 8 » Створено Громадську організацію «Асоціація музейних діячів Великої Волині»!
Створено Громадську організацію «Асоціація музейних діячів Великої Волині»!

25 травня 2018 року Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області прийняло рішення про державну реєстрацію Громадської організації «Асоціація музейних діячів Великої Волині». Відповідно до Статуту Асоціація створена з метою реалізації та захисту законних професійних, соціальних, культурних, освітніх, наукових та інших спільних інтересів її членів. Головою правління обрано директора КЗ «Культурно-археологіний центр «Пересопниця» Рівненської обласної ради Миколу Федоришина, членами Правління – Анатолія Силюка, в.о. директора Волинського обласного краєзнавчого музею, Леоніда Кічатого, директора Державного історико-культурного заповідника міста Дубна. Засновниками Асоціації виступили Павло Рудецький, директор Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», Олександр Булига, директор КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради, Андрій Левчук, директор Кременецького районного музею.

Тел. для контактів: 0979754589.

Витяг із Статуту

Загальні положення

1. Громадська організація «Асоціація музейних діячів Великої Волині», іменована надалі «Асоціація», є регіональною недержавною, неполітичною неприбутковою громадською організацією, що на добровільних засадах об’єднує за спільними інтересами працівників музеїв, музеїв-заповідників, заповідників (надалі «музейні заклади») незалежно від виду, форми власності та відомчого підпорядкування, наукових та навчальних закладів, інших установ та організацій, що здійснюють свою діяльність в галузі музейної справи, наукових працівників, музеєзнавців-аматорів та інших громадян.
  2. Асоціація створена згідно з чинним законодавством України за рішенням Установчих зборів, що відбулися у місті Рівне 11 травня 2018 року, та керується у своїй діяльності положеннями Конституції України, Закону України «Про об’єднання громадян», чинного законодавства України та цього Статуту.
  3. Асоціація створена та діє на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Асоціація є вільною у виборі напрямів своєї діяльності.
  4. Асоціація є не юридичною особою згідно з чинним законодавством України. Вона створена та здійснюватиме свою діяльність, керуючись Конституцією України, положеннями Закону України «Про об’єднання громадян», чинним законодавством України та цим Статутом.

Місцезнаходження Асоціації: Україна 35336, Рівненська область, Рівненський район, село Пересопниця, вул. Вербова, 22.

Мета, завдання та напрямки діяльності Асоціації

1. Асоціація створюється з метою реалізації та захисту законних професійних, соціальних, культурних, освітніх, наукових та інших спільних інтересів її членів.
  2. У рамках зазначеної мети головними завданнями Асоціації є:
  • встановлення зв’язків та стимулювання професійних контактів між музейними закладами та фахівцями музейної справи;
  • налагодження та удосконалення взаємодії музейних закладів із органами державної влади та управління, органами місцевого самоврядування у вирішенні питань розвитку музейної справи, соціального забезпечення працівників музейних закладів, розв’язання проблем їх матеріально-технічного забезпечення;
  • забезпечення постійного обміну інформацією між музейними закладами та органами державної влади і управління, а також органами місцевого самоврядування з питань розвитку музейної справи, реалізації завдань, що стоять перед музейними закладами;
  • допомога музейним закладам у підготовці та підборі висококваліфікованих працівників;
  • сприяння збереженню історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність;
  • сприяння взаємодії музейних закладів між собою та з іншими культурними закладами, підприємствами та організаціями;
  • вивчення традицій меценатства та його розвиток у сучасних умовах;
  • допомога у поверненні в Україну культурних цінностей, які знаходяться за її межами
  • сприяння забезпеченню організаційних, соціально-економічних, правових і наукових умов для ефективної діяльності музейних закладів;
  • сприяння формуванню сучасної інфраструктури музейної справи;
  • участь у розробці та реалізації державних, регіональних і місцевих програм розвитку музейної справи;
  • взаємодія з органами самоврядування музейних закладів та органами охорони культурної спадщини;
  • участь у заснуванні та створенні нових музейних закладів різного профілю, їх філій, сприяння фінансуванню новостворених та діючих музейних закладів;
  • представлення та захист прав і інтересів своїх членів в органах виконавчої і судової влади, у відносинах з фізичними та юридичними особами;
  • участь в інформаційній та видавничій діяльності музейних закладів (видання інформаційних бюлетенів, збірників праць тощо);
  • розробка проектів нормативних актів, типових статутів, положень, методичних посібників і рекомендацій, що регулюють розвиток музейної справи;
  • заснування засобів масової інформації, підприємств та господарських товариств, необхідних для виконання статутних завдань;
  • сприяння міжнародному співробітництву у галузі музейної справи;
  • участь у державному та міжнародному культурному співробітництві, проведенні спільних наукових досліджень;
  • сприяння взаємному обміну музейною інформацією;
  • участь у проведенні міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок;
  • здійснення іншої діяльності, яка відповідає меті створення Асоціації та не заборонена чинним законодавством України.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 664 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1