Головна » 2015 » June » 30 » Розпочалося навчання музейників України у Колодяжненському музеї Лесі Українки
Розпочалося навчання музейників України у Колодяжненському музеї Лесі Українки

30 червня 2015 року у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки розпочалося стажування працівників літературних музеїв України. У проблемному навчанні «Форми та методи діяльності літературних музеїв» (програма тут) беруть участь представники Міністерства культури Ірина Маключенко (методист вищої кваліфікації навчально-методичного відділу Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України) і Світлана Шман (кандидат культурології. Головний спеціаліст відділу музейної справи управління музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей Міністерства культури України), працівники столичних музеїв − Болотова Галина (завідувач відділом науково-методичної роботи Національного музею літератури України), його головний зберігач фондів Грабова Ніна та заступник директора з науково – освітньої роботи Сеннікова Раїса, директор Київського музею Лесі Українки Щукіна Ірина. Із Чернігівщини, з музею М. Коцюбинського, поділитися проблемами музейної роботи прибули Коцюбинська Наталія та Мельниченко Петро. У стажуванні беруть участь Бондаренко Ольга (завідувач відділу літературно-меморіального музею Тараса Шевченка, с. Шевченкове Черкаської обл.), Лобінцева Лариса (науковий співробітник літературно-меморіального музею Івана Котляревського, м. Полтава), Нагорна Інна (завідувач літературного музею Уласа Самчука, відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею), Півень Ігор (директор музею Панаса Мирного, м. Полтава), Стрілець Наталія та Ухман Ірина (наукові співробітники обласного комунального музею Богдана Лепкого, м. Бережани Тернопільської обл.), Теницька Ольга (директор музею Володимира Короленка, м. Полтава), наукові співробітники музеїв Волині.

Робота розпочалася хвилиною пам'яті біля пам'ятника Лесі Українці, зустріччю з Ковельською районною владою − Віктором Козаком, Ігорем Верчуком, Тетяною Матяшук, заступником начальника обласного управління культури Стрільчуком Віталієм, директором Волинського краєзнавчого музею Силюком Анатолієм.

Про співпрацю двох музеїв Лесі Українки − Київського і Колодяжненського засвідчила Ірина Щукіна Про необхідність нових форм і методів музейної роботи говорили працівники Міністерства культури. Доробок Волинської обласної державної телекомпанії, як могутній засіб музейної пропаганди, представила Андрушко Марія (перший заступник генерального директора компанії). Завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Комзюк познайомила учасників стажування з меморіальними будинками родини Косачів, причому, представила одну з форм зацікавлення відвідувачів − звучання меморіального роялю. Його клавіші оживали під майстерними руками народної артистки України, професора, клавесиністки, експерта – музикознавця, начальника лабораторії «Тон» Наталії Свириденко.

А, головне, у перший день навчань, було тепле, професійне спілкування колег.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 834 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5