Головна » 2018 » March » 28 » Презентація виставки «Театр і Майстер» (ФОТО, ВІДЕО)
Презентація виставки «Театр і Майстер» (ФОТО, ВІДЕО)

Чудовий подарунок працівникам театру і театралам Волині до Міжнародного дня театру зробив Волинський краєзнавчий музей. У виставковому залі музею 26 березня 2018 року відбулося відкриття виставки «Театр і Майстер».

В основу наукової концепції експозиції покладена ідея представити через особистість майстра один зі складників процесу створення театральної вистави, кухню сценографії. Оформлення простору сцени, компонування сценічних реквізитів, костюмів трудомісткий процес, який складається з багатьох творчих та робочих моментів.

Виставка через елементи сценографії: театральні ескізи, афіші, костюми, програмки театральних спектаклів, фотографії, публікації в пресі, відтворює сторінки історії Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Театр відображено через творчість художника сценографа, зокрема, театр 1970–1980-х у Луцьку художника-постановника Лесі Каспрук і сучасний театр останнього десятиліття художника Богдани Бочкай. Використані матеріали з особистого творчого архіву Лесі Павлівни Каспрук, яка впродовж десяти років (1977–1988) працювала в театрі як театральний художник-постановник, художник по костюмах і художник-декоратор, а також матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Представлено більше 300 експонатів.

Запропоновані інтерактивні форми подачі окремих тематичних блоків. Наприклад, театральні програмки, як форма спілкування з експонатом, використовуючи особисті архіви театралів. До співпраці і наповнення експозиції виставки запрошуються любителі театру.

Участь у відкриті виставки взяли працівники Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, Волинського академічного театру ляльок, музейні працівники, театрали.

Відкриття розпочалось з вітального слова директора Волинського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України Анатолія Силюка.

Наукову концепцію виставки представила її автор кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук, яка запропонувала продовжити спілкування з учасниками презентації про історію театру і сучасний театр, місце театру в житті громади.

У розмові взяли участь: директор-художній керівник Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Анатолій Глива, народні артисти України Людмила Приходько та Олександр Якимчук, актор Мирослав Юзефович, художник-декоратор Василь Бочкай, директор Волинського академічного обласного театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України Данило Поштарук, художник Наталя Кумановська, мистецтвознавець Зоя Навроцька.

Головний режисер Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко та актори театру залишили свої автографи на театральних афішах та програмках, допомогли атрибутувати окремі експонати.

Була представлена також «музейна кухня». До участі в створені, оформлені і монтажі виставки долучилися: наукові співробітники музею Оксана Важатко і Тамара Левицька, працівники відділу фондів, художники Леся Обухович і Лариса Мельничук, дизайнер Ольга Щерба, доглядач Жанна Мочкош, реставратор Валерій Копилов, електрик Віктор Паримуха, інженер Сергій Окерешко.

Виставка буде діяти впродовж квітня 2018 року.

Чекаємо на вас у Волинському краєзнавчому музеї за адресою м. Луцьк, вул. Шопена, 20.

Телефон для довідок: 24-75-82; 24-56-19

Фото Л. Максимова

Відео Олександра Пілюка:

Відео Волинської РДНСТРКУ:

Відео 12 канал:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 567 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3