Головна » 2018 » March » 2 » Павло Тутковський і Волинь
Павло Тутковський і Волинь

1 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся ювілейний вечір «Павло Тутковський і Волинь» до 160-річчя від дня народження вченого – видатного українського географа, геолога, педагога, одного із перших 12 академіків Академії наук України, дослідника природи Волині.

На заході була представлена фотодокументальна виставка «Знавець природи і землі української», матеріали якої знайомлять із життям, науковою спадщиною, педагогічною та дослідницькою роботою П. Тутковського на Волині. Серед найцінніших експонатів – І, VI, ХІ, ХІІІ томи «Трудів Товариства дослідників Волині», де друкувались більшість його праць про природу краю, журнал «Землеведение» (періодичне видання географічного відділення товариства любителів природознавства, антропології та етнографії) за 1899 рік із статтею «Поліські «вікна», «Попередній звіт Волинським Губернським Зборам про організацію, виконання і результати досліджень ґрунтів Волинської губернії», фотографія синагоги в місті Луцьку із автографом вченого.

Старший науковий співробітник відділу природи Волинського краєзнавчого музею Людмила Ланшина познайомила учасників заходу із волинським періодом життя і наукової діяльності Павла Аполлоновича Тутковського.

На книжковій виставці була представлена природнича наукова і науково-популярна література, матеріали конференцій – науковий доробок волинської школи географів, яка продовжує вивчення природи краю, розпочате Павлом Тутковським.

На заході виступили відомі волинські науковці – Ярослав Олександрович Мольчак, доктор географічних наук, професор Луцького національного технічного університету, академік Української академії екологічних наук, заслужений діяч науки і техніки, Михайло Михайлович Мельнійчук, декан географічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат географічних наук, Василь Олександрович Фесюк, доктор географічних наук, професор СНУ, завідувач кафедри фізичної географії, Олександр Павлович Вовк, кандидат геологічних наук, доцент кафедри фізичної географії СНУ, які розповіли про здобутки волинських науковців, перспективні плани і проблеми сучасних геологічних і географічних досліджень території Волинської області.

На заході були присутні студенти географічного факультету СНУ – майбутнє волинського географічного краєзнавства. Саме до них Павло Аполлонович Тутковський звертається у одній із своїх праць: «Серед непримітних, похмурих, болотистих, одноманітних лісових рівнин ми знаходимо дивовижно рідкісні явища природи, які викликають цілий ряд наукових питань і які багато про що говорять, – справжні перли для географа і натураліста. Дістати ці перли із невідомості, освітити їх яскравим світлом науки і зробити загальним надбанням – ось завдання майбутніх дослідників Полісся, яких так довго чекає ця незаслужено забута і обділена увагою велика країна».

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 601 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2