Головна » 2014 » Вересень » 19 » Обласний музей запрошує на шлях волі і демократії.
12:14
Обласний музей запрошує на шлях волі і демократії.
Обласний музей запрошує на шлях волі і демократії.

   23 вересня 2014 року о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Шляхом волі, шляхом демократії: з історії боротьби Народного Руху за незалежність України», приурочене відзначенню 25-ої річниці від часу створення Народного Руху України за перебудову. Виставка створена на основі матеріалів із музейних фондів. На ній представлені оригінали документів, підбірка перших демократичних газет, агітаційна продукція, перші зразки відродженої національної символіки  та фотографії учасників демократичних рухівських мітингів кінця 1980-х – початку 1990-х років.

   Матеріали виставки наочно демонструють складний процес становлення та розвитку НРУ як на Волині, так і по Україні загалом. Усього лиш за три роки свого існування Рух зумів стати тією всеукраїнською громадсько-політичною силою, котра відіграла вирішальну роль у пробудженні національної свідомості, проголошенні державного суверенітету, а потім і незалежності України.

   На презентацію виставки запрошений перший голова Крайової ради Волинської регіональної організації Народного Руху України, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Михайло Григорович Тиский. Він є не лише одним із засновників та першим лідером Руху на Волині, але й головним науковим дослідником даної сторінки нашої історії, автором трьох ґрунтовних монографій на цю тему: «Весна тривог і надій» (1999), «Історія виникнення Народного Руху України на Волині» (2001) та «Народний Рух України: становлення регіональної організації» (2009).

   Мета музейного заходу – донесення історичної правди про боротьбу українців за свою незалежність, розвиток громадянського суспільства і незалежних ЗМІ, становлення багатопартійності й демократичної виборчої системи в Україні та на Волині зокрема.

   Виставка «Шляхом волі, шляхом демократії: з історії боротьби Народного Руху за незалежність України» буде працювати до кінця року в дні роботи музею з 10.00 до 18.00 год.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 609 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]