Головна » 2018 » June » 11 » Нові надходження до фондів музею
Нові надходження до фондів музею

Співпраця Волинського краєзнавчого музею з митницею, що почалася ще у 1990-х роках, успішно продовжується і нині. За цей період було передано сотні історико-культурних цінностей. Черговий раз фонди музею поповнилися новими експонатами. Нещодавно було передано старовинний мідний самовар, виготовлений на початку ХХ ст. Він є зразком продукції тульських майстрів і характерним предметом побуту. Тульські самовари – це найвідоміші самовари царської Росії, які удостоювалися високих міжнародних премій, отримували почесні медалі і нагороди. Переданий самовар доповнить колекцію, в якій більше ста одиниць.

Фонди музею також поповнилися паперовими грошима, купюрами різного номіналу, а саме:

1. Державний кредитний білет Держбанку Росії 1910 р., номінал 100 рублів;
  2. Державний кредитний білет Держбанку Росії 1909 р., номінал 5 рублів;
  3. Державний кредитний білет Держбанку Росії 1905 р., номінал 3 рубля;
  4. Державний кредитний білет Держбанку Росії 1898 р., номінал 1рубль; Бони Російської імперії, випущені в обіг царським урядом після реформи 1896 року. Друкувалися при Тимчасовому і Радянському уряді (до 1922 року);
  5. Грошовий знак Центрального емісійного банку України (Zentralnotenbank), Рівне; 1942 р.; 100 карбованців;
  6. Грошовий знак Центрального емісійного банку України (Zentralnotenbank), Рівне; 1942 р.; 50 карбованців.

Бони є іноземними (Німеччина) паперовими грошовими знаками, які мали примусовий обіг в Україні в період Другої світової війни.

Загальна кількість переданих експонатів нараховує сім одиниць.

Карабін Наталія,
старший науковий співробітник відділу фондів Волинського краєзнавчого музею

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 520 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0