Головна » 2014 » November » 23 » Музей історії Луцького братства запрошує на вечір-реквієм пошанування Данила Братковського.

У Музеї історії Луцького братства пройде вечір-реквієм «Смертію смерть поправ. Житіє волинського мученика Данила Братковського».

2013 року, 27 червня Помісним Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату волинського шляхтича Данила Братковського визнано мучеником і страстотерпцем Волинського краю та приєднано до лику місцевошанованих святих.

Братковський Данило Богданович (народився 30-40-і рр. XVII – загинув 26. XI. 1702 р.) – луцький братчик, поборник православ’я, бароковий поет. Замолоду здобув ґрунтовну освіту, мав успішну кар’єру при королівському дворі. Напозір виглядав типовим волинським землевласником. Мав вроджене право задовільнитись принадами шляхетського життя, але не скористався цим. Обрав опір, пішов супроти усталених правил. 25 листопада 1702 року військовий суд Луцького повіту виніс Братковському вирок на смерть. Другого дня на міській площі Ринок відбулась публічна страта шляхтича.

У день пошанування луцького братчика згадаємо земне життя Данила Братковського, послухаєм його твори. Поклонимось останкам поета у крипті братської Хрестовоздвиженської церкви.

Вечір пам’яті відбудеться 25 листопада 2014 р., о 15-00 год.

Тел. для довідок 72-33-71

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 938 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3
0   Spam
1 Студенти історичного факультету   (25.11.2014 21:47) [Материал]
Дякуємо Олені Бірюліній, Андрію Боярчуку та усім хто приймав участь за дуже цікавий захід.