Головна » 2015 » June » 12 » Молоді науковці – в пошуку досліджень Волині
Молоді науковці – в пошуку досліджень Волині

На базі Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району відбулася ІІ-а обласна молодіжна науково-практична краєзнавча конференція «Минуле і сучасне сільського господарства мого краю».

Метою конференції було:

- активізація краєзнавчого руху, патріотичного і громадянського виховання покоління, особливо серед сільської молоді;

- залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної і культурної спадщини рідного краю, зокрема, історії розвитку сільського господарства, особливостей застосування тих чи інших сільськогосподарських технологій в різні часи, долі і життєвого шляху людей сільської праці, їх побуту, традицій, звичаїв і обрядів;

- розширення території збору історично достовірної інформації, матеріалів, свідчень про сільське господарство краю, його людей, побут, технології, звичаї та збереження їх в музеях;

- створення умов для оволодіння молоддю практичними навичками пошукової, дослідницької роботи, наукового краєзнавства, уміннями публічного представлення результатів власних досліджень.

І хоч невелика кількість робіт було подано на конференцію (біля 10), проте вирізнялися вони високим науковим змістом.

Особливо високий рівень наукового пошуку відзначились такі роботи, як «Аграрні перетворення польської влади в Шацькій гміні напередодні Другої світової війни» по напряму «Історія господарства усіх форм власності» учениці 8 кл. ЗОШ І-ІІ ст., смт.Шацька Оксани Корець. Науковий керівник – Володимир Петрович Носуліч – вчитель історії ЗОШ І-2 ст., смт.Шацька. В роботі були представлені не тільки доступні друковані матеріали, а й проведено експедиційні дослідження шляхом опитування місцевих жителів, які народилися у 20-30-х роках минулого і були очевидцями реформування земельних відносин на території Шацького краю. Дана робота була відзначена Дипломом І-го ступеня.

Оригінальне і актуальне дослідження провела учениця 10-го класу НВК № 9 м. Луцька Тетяна Юхимчук із науковим керівником Світланою Вікторівною Кузьмішиною – аспіранткою мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка: «Вплив гумінових препаратів на схожість насіння і розвиток посівного огірка в умовах закритого ґрунту». Предметом досліджень був вплив сапропелевої суміші та пастоподібного гумінового препарату на схожість насіння та біометричні показники паростків огірків. Отримані результати проведеного дослідження дають змогу рекомендувати виробництву оптимальну частку пастоподібного гумінового препарату «Сапрогумопаст» у сапропелевій суміші для вирощування розсади посівного огірка. Дана робота була відмічена Дипломом ІІ ступеня.

Третє місце було присуджено Вікторії Павлюк, учениці 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст., с. Гірка Полонка Луцького району. Вона розкрила тему «Традиційне ткацтво в Україні» під керівництвом наукового керівника Чибирак Світлани Вікторівни – завідувач Музею етнографії Волині та Полісся при Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Учасників конференції щиро привітав заслужений працівник сільського господарства Волині, автор нової породи м’ясної худоби Тимофій Степанович Янко, який був просто здивований високим інтелектуальним хистом молодих дослідників, учасників конференції.

Мета конференції була досягнута. Це – виявлення творчих здібностей та інтелектуального потенціалу учасників конференції, поширення інформації про історію рідного краю, його найкращих людей, формування патріотичних настроїв підростаючого покоління.

О.М.Середюк,

голова жюрі, директор-засновник музею-скансену

Категорія: Рокинівський музей історії c/г Волині-скансен | Переглядів: 987 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1