Головна » 2018 » December » 9 » Хочете довідатися як народжувався рушник? Завітайте до обласного музею і дізнаєтесь!

Усіх, хто бажає дізнатись про процес виготовлення та способи орнаментування лляного рушника, запрошуємо на захоплюючий інтерактивний захід «Як народжувався рушник», що проводять наукові співробітники відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею.

Під час заходу школярі дізнаються як на Волині виготовляли полотно для декоративних рушників: від етапу засівання льону, прядіння і до різних способів декорування тканих виробів. Усі бажаючі матимуть можливість оглянути знаряддя обробітку рослинних волокон та ткання, дізнаються про принцип роботи та призначення прача, терниці, дерев’яних гребенів, мотовила, веретена, коловоротка, човника, рубля та ін.

Наукові працівники відділу етнографії та народних промислів розкажуть про традиції використання тканих та вишитих рушників у родинній та календарній обрядовості. На заході ознайомлять з виставкою лляних вишитих і тканих рушників – з фондової колекції музею.

Окрім цікавої розповіді екскурсовода, а також підготовленої фото- та відео презентації, відвідувачі зможуть спробувати взяти участь у певних етапах обробітку льону та прядінні лляної нитки.

Захід матиме також інтерактивну частину, на якій передбачено конкурси та роботу в групах.

Замовити такий захід можна за телефоном: (0332) 24 23 58 (відділ етнографії).

Оксана Моренчук,
молодший науковий співробітник
відділу етнографії та народних промислів

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 403 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1