Головна » 2018 » August » 7 » «З Україною в серці»
«З Україною в серці»

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «З Україною в серці».

Це декорована карта України, яка складена з 9 пазлів, що представляють регіони України. Техніка виконання – декоративний розпис яскравими кольорами акрилових фарб. Автор, молода художниця Марія Пазинюк, спонукає в черговий раз відчути гордість за свою Батьківщину та усвідомити істину, що Україна в нас одна – від мальовничих Карпат до Слобожанщини, від величного Києва до Причорномор’я, підкреслюючи своїми роботами унікальність та неповторність нашої держави, багатство її традицій, звичаїв, автентичність та багатогранність.

Довідково:

Пазинюк Марія Василівна народилася 03.09.1994 р. в с. Пороги Богородчанського району, Івано-Франківської області. Протягом 2000-2009 року навчалася у Гутівській школі. У 2009-2015році продовжила навчання у Вищому художньому професійному училищі № 3 м. Івано-Франківська, в якому з 2015 року працює майстром виробничого навчання. У 2017 році закінчила Івано-Франківський інститут мистецтв ПНУ ім. Василя Стефаника за спеціальністю «Образотворче мистецтво». З 2017 року є студенткою магістратури Івано-Франківського університету Короля Данила за спеціальністю «Дизайн». Декоративним розписом почала займатись з 13-ти років. Завдяки майстрам – педагогам художніх дисциплін Вищого художнього професійного училища № 3 м. Івано-Франківська Лесів Г. В., Кіцелі Л. М. навчилася володіти художніми техніками народного мистецтва.

У своїй творчості використовує українську орнаментику, традиційні техніки та технології народної образотворчості, художньо-мистецьких прийомів.

Бере активну участь у етнографічних мистецьких святах, художніх виставках народного мистецтва, зокрема:

10.05.2014 р. – виставка власних робіт «Мій рідний край» (м. Івано-Франківськ, фортечна галерея «Бастіон»);

15.07.2016 р. – презентація виставки «Вернісаж Барв у розписі М.Пазинюк»(м. Івано-Франківськ, фортечна галерея «Бастіон»);

04.08.2017р. – презентація виставки (карта України) «З Україною в серці», присвячена Дню Незалежності України (м. Івано-Франківськ, галерея «Бастіон»);

24.08.2017 р .— презентація виставки «З Україною в серці» (районний палац культури смт. Богородчани);

2017 р. – брала участь у Всеукраїнській виставці «Кращий твір року» в м.Києві;

05.12.2017 р. – презентація виставки «З Україною в серці» у Володимир-Волинському історичному музеї ім. О. Дверницького;

22.01.2018 р. – презентація виставки «З Україною в серці», присвячена Дню Соборності України в Торчинському істричному музеї ім. Г.Гуртового;

12.04.2018 р. – презентація виставки (Університет Короля Данила м. Івано-Франківськ) присвячена науково-практичні конференції «Традиції та інновації у сучасному дизайні»;

02.05.2018 р. – презентація виставки в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках фестивалю «Карпатський простір».

З метою відродження, розвитку та популяризації традицій народного мистецтва брала участь y IV Міжнародному конгресі «Етнодизайн: пошуки українського національного стилю Полтава-Петриківка» та Міжнародній Карпатській школі Етнодизайну: Косів-Яремче-Печеніжин 2018р.

З 2017 року є членом Благодійного фонду «Ти-Ангел», від якого провидить майстер-класи з онкохворими дітьми та дітьми-інвалідами у товаристві «Світла Надія» (смт. Богородчани ти «Надія Отинія» (смт. Отинія).

З 2018 року є членом Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 605 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2