Головна » 2021 » October » 4 » Волинський музей українського війська запрошує на презентацію виставки унікальних речей гетьмана України Павла Скоропадського

З нагоди Дня захисників і захисниць України, 13 жовтня о 15:00, у філії Національного військово-історичного музею України – Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, відбудеться відкриття виставки нагород та особистих речей гетьмана України Павла Петровича Скоропадського. Частина з них була передана у НВІМУ Оленою Павлівною Отт-Скоропадською – молодшою дочкою гетьмана. Зокрема, вона передала до музею дві нагороди свого батька: орден Святого Георгія IV ступеня і орден Червоного Орла на широкій жовтій стрічці з чотирма білими смугами, зірку до ордена, значок ордена та «Полный послужный список Свиты Его Величества Генерал-майора Павла Петровича Скоропадського».

За час перебування на військовій службі Павла Петровича нагороджували Золотою Георгіївською зброєю «і всіма орденами до Святого Володимира IV ступеня включно».

Павло Скоропадський народився 3 (16) травня 1873 року в німецькому містечку Вісбаден. Дитинство його пройшло на Полтавщині. З 1886 по 1893 рік навчається Санкт-Петербурзькому Пажеському корпусі. Після закінчення почав службу в Кавалергардському лейб-гвардійському полку. З початком російсько-японської війни Павло Скоропадський бере участь у бойових діях проти японських військ на Далекому сході.

У Першу світову війну генерал Скоропадський спочатку командує кінним полком, бригадою, дивізією, а з 27 січня 1917 року 34-м армійським корпусом Південно-Західного фронту. З липня 1917 року П.П.Скоропадський почав українізацію свого корпусу.

29 квітня 1918 року з’їзд селян-хліборобів проголошує Павла Скоропадського гетьманом України.

Виставка діятиме у приміщенні філії Національного військово-історичного музею України – Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, з 13 по 18 жовтня.

ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ!

Джерело: Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 292 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1