Головна » 2018 » September » 28 » Виставку з колекції Музею волинської ікони презентували у Вараші
Виставку з колекції Музею волинської ікони презентували у Вараші

27 вересня 2018 року у Мистецькій залі Центру дозвілля «Лісова пісня» м.Вараш відкрилася виставка «Імена, написані на небесах».

Виставка організована у рамках програми заходів, присвячених 25-річчю з дня заснування Музею волинської ікони. На ній представлені іменні ікони XVII – XIX ст. з колекції музею: чоловічі патрональні ікони апостолів Петра, Павла, Іоана, святих Миколая, Георгія, Дмитрія та ін.; жіночі – Святих Варвари, Параскеви, Катерини, Єлизавети, а також, так звані сімейні патрональні або ж іменні групові ікони із зображенням вибраних святих – покровителів кожного члена сім’ї, напр. Святі Матвей та Єлизавета, Святі Яків, Наталія і Тетяна. Доповнюють експозицію сюжетні ікони «Трійця Святої Анни», «Богородиця з Антонієм і Феодосієм Печерськими», «Святі страстотерпці Борис і Гліб».

На відкритті виставки з вітальним словом виступили заступник міського голови м. Вараш Анатолій Кречик, художній керівник Мистецької зали Надія Волощук.

Провідний науковий співробітник Музею волинської ікони Світлана Василевська розповіла про кількарічну співпрацю музею та Центру дозвілля у виставковій діяльності.

Екскурсію для учасників відкриття провела автор ідеї виставки – провідний науковий співробітник музею Ангеліна Вигодник.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 479 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1