Головна » 2014 » Жовтень » 9 » Відбудеться ХХІ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.
17:24
Відбудеться ХХІ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.
Відбудеться ХХІ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.

Прес-реліз

„Волинська ікона: дослідження та реставрація”

ХХІ міжнародна наукова конференція

м.Луцьк, 16-17 жовтня 2014 року

   Волинський краєзнавчий музей на базі відділу – Музею волинської ікони – проводить ХХІ міжнародну наукову конференцію «Волинська ікона: дослідження та реставрація» (ПРОГРАМА ТУТ). Вітчизняні та зарубіжні вчені, музейні працівники та реставратори, починаючи з 1994 р., щорічно збираються у Луцьку, щоб поділитися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині. Цьогорічна конференція присвячена 110-ій річниці від дня народження відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського. Як науковий консультант експедицій Волинського краєзнавчого музею у 80-их роках ХХ ст., він надав неоціненну допомогу у формуванні і дослідженні збірки пам’яток сакрального мистецтва Волині, що стала основою створення Музею волинської ікони, відкритого у 1993 р.

   У ХХІ міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» беруть участь понад 50 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Серед учасників конференції – науковці з Інституту українознавства імені І.Крип’якевича та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, Любельського Католицького Університету (Польща), Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Національного художнього музею України, Донецького обласного художнього музею, Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Калузького обласного художнього музею (Росія), Національного мистецького музею Республіки Білорусь та Музею старожитнобілоруської культури (Білорусь), Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії, Інституту «Укрзахідпроектреставрація» та інші. Доповіді та повідомлення учасників конференції опубліковані у науковому збірнику. Видання ілюстроване, більшість світлин публікується вперше.

   У перший день конференції будуть проведені пленарне засідання у Волинському краєзнавчому музеї та секційні засідання у Музеї волинської ікони. У Музеї волинської ікони учасники конференції ознайомляться з виставкою «Нове життя давніх образів», на якій представлені ікони, царські врата та скульптура ХVI –XVIII ст., відреставровані у 2013-2014 роках реставраторами Києва, Львова і Луцька.

   Учасникам конференції будуть представлені дві фундаментальні праці відомих дослідників української сакральної дерев’яної архітектури Михайла Драгана «Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм» та Стефана Таранущенка «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України». Під час роботи конференції відбудеться презентація VI тому «Замосцько-Волинських музейних зошитів», який присвячений вивченню історії та культури прикордонних територій Польщі та України.

   У другий день відбудеться виїзне засідання. Учасники конференції ознайомляться із історико-культурною спадщиною м. Ізяслава та візьмуть участь в урочистому відкритті меморіальної дошки на батьківщині Павла Жолтовського у селі Мислятин Ізяславського району Хмельницької області.

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 706 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]