Головна » 2016 » October » 11 » В обласному музеї розкажуть про перемогу української зброї
В обласному музеї розкажуть про перемогу української зброї

Волинський краєзнавчий музей 12 жовтня о 12.00 год.
проводить сьомий захід із циклу «Перемоги української зброї»
на тему: «Бій на Красному полі – Україна понад усе»

Напередодні Другої світової війни українські землі перебували у складі різних держав. У цей час міжнародна політика дозволяла Адольфу Гітлеру і його союзникам заново ділити карту Європи. Жертвою цих обставин стала Чехословаччина, до складу якої входило Закарпаття. Не бажаючи віддавати свої землі новим окупантам, Карпатська Україна здійснила спробу вибороти власну державність, проголосивши незалежність 15 березня 1939 року. На той час, Чехословаччина вже перестала існувати, а територію Закарпаття шматували угорські і польські війська. Погано озброєна і не чисельна армія Карпатської України – Карпатська Січ розпочала боротьбу з окупантами. На подив ворогам, поспіхом створена армія чинила серйозний спротив. Найбільший бій угорсько-української війни відбувся поблизу містечка Хуст на так званому Красному полі у той день, коли молода держава Карпатська Україна проголошувала свою незалежність.

Усіх, хто не байдужий до історії України та цікавиться визвольною боротьбою нашого народу, запрошуємо відвідати черговий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений битві на Красному полі 15 березня 1939 р., який відбудеться 12 жовтня о 12.00 в приміщенні Волинського краєзнавчого музею. У ході заходу буде представлена виставка озброєння із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Тел. для довідок: (0332) 247582

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 701 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1