Головна » 2014 » Листопад » 20 » Свіча пам’яті жертв голодомору – в обласному музеї.
12:47
Свіча пам’яті жертв голодомору – в обласному музеї.
Свіча пам’яті жертв голодомору – в обласному музеї.

   20 листопада 2014 року у Волинському краєзнавчому музеї було проведено історичну годину «Свіча пам’яті», присвячену пам’яті жертв голодомору 1932–1933 років в Україні.

   Відомі в історії три голодомори 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років були спланованою злочинною акцією проти української нації. Це підтверджено численними документами, спогадами очевидців. Найстрашніший і найжорстокіший голодомор 1932–1933 рр. просто замовчувався, бо це була очевидна політична репресія проти українського етносу.

   У виставковій залі музею розгорнуто фотодокументальну виставку «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу», яка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. В документах розриваються причини, сама трагедія і її наслідки. Окремий розділ становлять спогади очевидців лихоліття. На виставці також представлено документи видань партійних і державних органів влади, частина матеріалів з фондів Волинського краєзнавчого музею, зокрема, копії львівських та волинських газетних видань «Діло» та «Українська нива», в яких міститься матеріал про прагнення допомогти голодуючому населенню України та створення Громадського комітету рятунку України. Матеріали виставки учасникам заходу представив старший науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Сергій Лис.

   На історичну годину були запрошені учні Волинського технікуму національного університету харчових технологій.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 464 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]