Головна » 2019 » February » 22 » Шевченкіана заслуженого художника України Леоніда Литвина у Волинському краєзнавчому музеї

21 лютого 2019 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка живопису «Тарасова доля» заслуженого художника України Леоніда Литвина. Виставка приурочена до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Леонід Литвин – відомий український художник, працює в галузі станкового та монументального живопису. Його картини знані в Україні. На творчому рахунку митця біля півсотні всеукраїнських та обласних виставок, а також понад 20 персональних.

Художник працює в жанрах пейзажу, натюрморту, портрету, тематичної картини. У його роботах постають давня та новітня історія України, її яскраві особистості, фольклор і народні традиції українців («Давня Русь», 1972; «Не здамося», 1975; «Свято Івана Купала», 1976; «Вертеп у Луцьку», 1996; «Бандуристка Леся», 2012; «Свято», 2012; «За Україну», 2014; «В зоні АТО», 2014; «Пам’яті героїв Нового Загорова», 2018). Провідною для митця є козацька тема («Запорожці», 1973; «Предки», 1985; «Козацька пісня», 2004; «Битва під Берестечком», 2004; «Гетьмана малює», 2008; «Гайдамаки», 2011).

Особливе місце в творчості художника займає Шевченківська тема. Впродовж 2014–2016 років Л. Литвином створено серію «Тарасова доля» із 10 картин («Портрет великого кобзаря Т.Г.Шевченка», 2014; «Мені 13 минало», 2015; «Т.Шевченко в Літньому саду», 2015; «Т.Шевченко і К.Брюлов», 2016; «Т.Шевченко малює Почаївську Лавру», 2015; «Т.Шевченко на Волині», 2016; «Т.Шевченко малює», 2014; «Т.Шевченко на засланні», 2014; «Т.Шевченко на Аралі», 2015; «Т.Шевченко в морській експедиції», 2015).

Тематична виставка «Тарасова доля» представляє 22 роботи художника – серію Шевченкіани (твори до біографії Великого Кобзаря, ілюстрації до його поетичних творів та пейзажі з натури, пов’язані з Шевченківськими місцями) та художній цикл історичних картин Л. Литвина. Виставку доповнюють друковані джерела про художника – каталоги, буклети, журнали і т. ін.

На презентацію виставки до Волинського краєзнавчого музею прийшли поціновувачі мистецтва, колеги, друзі і родина художника. На відкритті виставки виступили в. о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, директор Палацу культури міста Луцька Юрій Войнаровський, художник-графік, автор макету оригінальної афіші виставки «Тарасова доля» Віктор Тищук. Про творчість Леоніда Литвина розповіла у своєму виступі провідний науковий співробітник Художнього музею в Луцьку Тамара Левицька, а куратор виставки, заступник директора з наукової роботи музею Євгенія Ковальчук говорила про перспективи використання виставки «Тарасова доля» в роботі музею з молоддю в Шевченківські дні. У своєму короткому слові художник Леонід Литвин подякував організаторам виставки та висловив думку, що художник з глядачем говорить своїми творами.

Першими відвідувачами виставки стала молодь. Це – студенти Волинського державного коледжу технологій і бізнесу Центру професійної технічної освіти та Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Виставка живопису Леоніда Литвина «Тарасова доля» присвячена 205-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка буде експонуватися у Волинському краєзнавчому музеї протягом лютого–березня 2019 року. Планується проведення екскурсій, тематичних заходів.

Замовлення приймаються за тел. 24-75-82 (відділ науково-освітньої роботи).

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 479 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4