Головна » 2014 » Жовтень » 9 » Презентовано виставку „Слово в боротьбі за волю”.
16:16
Презентовано виставку „Слово в боротьбі за волю”.
Презентовано виставку „Слово в боротьбі за волю”.

   9 жовтня 2014 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Слово в боротьбі за волю» (інформаційно-пропагандивна діяльність ОУН–УПА), присвячену Дню Покрови та 72-й річниці створення Української Повстанської Армії. На нього пришли ветерани Волинського Братства ОУН–УПА ім. Клима Савура, учні Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, відомі українські письменники Володимир Лис та Надія Гуменюк.

   На початку презентації ведуча заходу, завідувач відділу новітньої історії Валентина Машлай сказала вступне слово та представила гостей музейної імпрези. Потому виступили ветерани Братства ОУН-УПА Тетяна Барбелюк та Ткачук Марія, чиї емоційні спогади не залишили байдужими нікого з присутніх. Представив же саму виставку старший науковий співробітник Сергій Лис.

   В цілому створена вона на матеріалах музею. В основі її – оригінальні документи, фотографії та речі українських повстанців 1940-х – 1950-х років. Зокрема, різноманітна агітаційна продукція підпільних упівських друкарень: листівки, прокламації, самвидавні газети та журнали. Крізь їх призму можна простежити, наскільки широкою був антинациський та антирадянський інформаційно-пропагандивний фронт боротьби УПА. Адже українські повстанці апелювали до різних соціальних верств населення України, представників інших поневолених гітлерівським та сталінським режимами народів Східної Європи й Азії, воїнів Червоної Армії.

   Окремо представлено документи, які висвітлюють державотворчу діяльність повстанських урядів: загальнонаціональної Української Головної Визвольної Ради та Народно-Визвольної Революційної Організації, яка була суто волинським феноменом. Також відвідувачі зможуть ознайомитися з реконструкцією кімнати повстанського схрону, де відтворений побут вояків УПА.

   Окрасою виставки є колекція художніх робіт видатного волинського графіка, українського патріота і вояка УПА Ніла Хасевича. Саме він очолював політико-пропагандистську ланку УПА-«Північ», був членом Української Головної Визвольної Ради. Величезна кількість повстанських листівок на Волині, дизайн грошових знаків «бофонів» та бойових нагород УПА створені особисто ним, або його учнями.

   Після офіційної частини презентації виставки учні військового ліцею та музейні працівники з захопленням продовжили спілкування з ветеранами повстанської армії. Не одноразово проводилися паралелі між тодішніми і теперішніми військовими діями та інформаційно-пропагандивним протистоянням.

   Виставка «Слово в боротьбі за волю» (інформаційно-пропагандивна діяльність ОУН–УПА) буде працювати у дні роботи музею до кінця року.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 748 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]