Головна » 2014 » October » 7 » Презентація репринтного видання поеми Олени Пчілки „Козачка Олена” у Луцьку.
Презентація репринтного видання поеми Олени Пчілки „Козачка Олена” у Луцьку.

2 жовтня 2014 року, з нагоди 84-х роковин від дня смерті Олени Пчілки, у відділі краєзнавчої роботи Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки спільно з Волинським краєзнавчим музеєм проведено презентацію репринтного відтворення видання поеми Олени Пчілки «Козачка Олена». Поема з’явилася з-під пера письменниці восени 1883 року в Колодяжному. Єдиний раз була виданою у 1884 році, в альманасі «Рада».

На презентації виступив начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Валерій Юхимович Дмитрук, який зауважив, що видання поеми «Козачка Олена» особливо вчасне і важливе.

Про незвичну історію видання розповіла дослідниця життєвого шляху Олени Пчілки, провідний науковий співробітник Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Любов Мержвинська, яка є автором передмови до поеми «Козачка Олена».

На презентації був присутній також автор ідеї перевидання, заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.

Виступала також Світлана Політило – директор видавництва «Надстир’я», де готувалось до друку дане видання.

Було представлено ілюстрації, виконані Валентиною Михальською, художницею із села Хворостів Любомльського району.

Ведуча заходу – директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, заслужений працівник культури України Людмила Антонівна Стасюк.

Уривки з поеми читали працівники відділу краєзнавчої роботи Наталія Хомяк і Наталія Пилипюк.

Твір актуальний і в наші дні, коли з новою силою постала на повен зріст проблема незалежної України, проблема цілісності держави.

Джерело: ВДОУНБ ім. Олени Пчілки

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1252 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4