Головна » 2014 » Жовтень » 7 » Обласний музей запрошує на зустріч з подвижниками народного мистецтва писанкарства.
12:04
Обласний музей запрошує на зустріч з подвижниками народного мистецтва писанкарства.
Обласний музей запрошує на зустріч з подвижниками народного мистецтва писанкарства.

   8 жовтня 2014 року о 12 годині в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться урочистий захід під назвою «Подвижники народного мистецтва писанкарства», присвячений 20-річчю обласного конкурсу писанкарства та 85-річчю Волинського краєзнавчого музею.

   У рамках заходу буде презентовано нове видання із серії «Колекції Волинського краєзнавчого музею» ‒ каталог «Писанки другої половини ХХ – початку ХХІ століть». Його укладачами є працівники відділу етнографії та народних промислів: Людмила Мірошниченко-Гусак, Оксана Моренчук та Тетяна Хомова. До каталогу увійшли роботи 326 авторів з Володимир-Волинського, Локачинського, Ківерцівського, Луцького, Ковельського та інших районів області. В окремо виділеному розділі подані фото писанок та інформація про авторів з інших регіонів України (Івано-Франківщини, Київщини, Житомирщини та Сумщини), що зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею.

   У каталозі представлені писанки з перших колекційних надходжень 60 – 70-х рр. ХХ ст., що чудово демонструють традиції писанкарства Волині, а також роботи майстрів та аматорів, які поповнювали фондову збірку впродовж 1980‒2013 рр. Ілюстрований каталог світлинами Леоніда Максимова та Бориса Супрунчука.

Видання розраховане на дослідників писанкарства на Волині, етнографів, культурологів, краєзнавців; стане цінним порадником для писанкарів, вчителів та викладачів вузів при підготовці до занять.

   Під час заходу присутні матимуть можливість переглянути фотопрезентацію на тему: «З життя конкурсу писанкарства» (1993 – 2014 рр.). Адже одним із основних шляхів поповнення колекції є обласний конкурс, який цього року святкує своє двадцятиріччя. Гості заходу зможуть дізнатись його історію, побачити фото авторів та їх роботи.

   На заході відбудеться підбиття підсумків та нагородження дипломами і цінними подарунками переможців обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

Оксана Моренчук

Телефон для довідок: 24-23-58

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 624 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]