Головна » 2014 » Листопад » 11 » „Нелегка ноша” чекає на вас... в обласному музеї!
20:40
„Нелегка ноша” чекає на вас... в обласному музеї!
„Нелегка ноша” чекає на вас... в обласному музеї!

   Етнографічно-екологічна виставка „Нелегка ноша або Все своє ношу з собою”* відкрилася у Волинському краєзнавчому музеї.

   

   На виставці експонується народна ноша першої половини ХХ століття, виготовлена з природних матеріалів (кошики, коробки, сумки-навіски, вузлики, торбини, скриньки тощо). Представлені сумки і засоби перенесення багажу 1950-1990-х років. Серед них – дорожні чемодани, шкільні портфелі, дипломати, туристичні рюкзаки, господарські сумки, чоловічі та жіночі вихідні і ділові сумки тощо. Окремий розділ присвячений сумкам, створеним в етно- та еко-стилі.

   Під час представлення виставки про різні аспекти побутування народної ноші розповіли присутнім Світлана Чибирак ‒ завідувач Музею етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Наталія Градиська – член Спілки дизайнерів України, викладач Луцького центру професійно-технічної освіти. Говорили про сумку, як елемент матеріальної культури історичної епохи, як реквізит найрізноманітніших професій і занять, як невід’ємну річ гардеробу, виразник соціального становища та мистецьких вподобань людини.

   Увагу присутніх акцентували на екологічних сумках, як необхідному атрибуті суспільної культури життя. Мета заходу ‒ привернути увагу громадськості до проблем забруднення навколишнього середовища поліетиленовою продукцією та демонстрація альтернативної.

   Виставка створена у співпраці науковців відділів етнографії та природи Волинського краєзнавчого музею. Матеріальні пам’ятки доповнені відповідно підібраними світлинами. Відвідувачам пропонуємо переглянути фільм „Щоб земля дихала”, створений Волинським телебаченням за сценарієм Оксани Гаврилюк, старшого наукового співробітника відділу природи Волинського краєзнавчого музею.

Запрошуємо на інтерактивні екскурсії, майстер-класи, екологічні години.

*Ноша – речі, які хтось несе або які призначені для перенесення. // Усе те, хтось зобов’язаний здійснювати, виконувати.

„Все своє ношу з собою ” (Omnia mea mecum porto) ‒ Розум ‒ головне багатство людини.

Людмила Мірошниченко-Гусак,

завідувач відділу етнографії музею

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 586 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.6/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]