Головна » 2018 » October » 23 » На Волині відновили легендарний Лесин ліс (ФОТО, ВІДЕО)
15:04
На Волині відновили легендарний Лесин ліс (ФОТО, ВІДЕО)
На Волині відновили легендарний Лесин ліс (ФОТО, ВІДЕО)

Журналісти та відомі волинські письменники, під час прес-туру з нагоди відновлення Лесиного лісу, відвідали місця, які у своїх відомих творах оспівувала поетеса Леся Українка, – повідомляє «Волинь 24».

Акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», під час якої садили нові дерева у Скулинському лісництві Ковельського лісгоспу, лісівники приурочили 107-й річниці створення драми-феєрії «Лісова пісня». Також участь у акції взяли і школярі Скулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які часто допомагають лісівникам у багатьох справах.

На початку прес-туру гості завітали до музею Лесі Українки у селі Колодяжне. Додамо, що на території парк, який висадили до 100-річчя написання вищезгаданого твору.

Як розповідає директор державного підприємства «Ковельське лісове господарство» Володимир Данилюк, лісівники зі свого боку завжди роблять усе можливе, щоб садиба поетеси була туристично привабливою. «На будиночок, де жила Леся Українка, ми виділили будівельний матеріал та іншу допомогу, аби оновити ззовні та зсередини. Окрім цього, ми приєднуємося й до благоустрою території: щороку висаджуємо декоративні рослини. Проте найбільше прагнемо зберегти те, що було за часів Лесі Українки. До прикладу, тут є груша, яка цвіла ще за життя письменниці. Старе дерево треба було б зрізати – якби не ця обставина. Тому ми доглядаємо за нею і робимо усе, аби зберегти», - розповідає директор.

Опісля музею журналісти завітали до новоствореного урочища «Лісова пісня». На ділянці уже чекали лісівники та школярі з «мечем Колесова» та сіянцями ялини й дуба. Загалом 30 соток землі засадили майже двома тисячами саджанців різних порід.

До слова, на лісовідновні роботи у 2018 році волинські лісівники вже витратили близько 30 мільйонів гривень.

«Наразі у лісогосподарських підприємствах обласного управління відбуваються осінні лісокультурні посадки. Заплановані об’єми з лісовідновлення у 2018 році ми перевиконали на 75 гектарів. Ми посадити більше, ніж зрізали, за рахунок галявин та біогалявин», – розповів начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс.

Після плідної праці гості відправились до історичного місця – заповідник біля озера Нечимне. Розповідають, що Леся часто любила приїжджати у гості до дядька Лева, відпочивати біля славнозвісного дуба та писати тут свої твори.

Лісівники обрали природне «вікно» на території заповідника та висадили десять дубів.

Відео Sfera-TV Lutsk:

Категорія: Музей „Лісової пісні” в урочищі Нечимному | Переглядів: 521 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]