Головна » 2014 » Листопад » 7 » Музейне заняття до Дня української писемності та мови.
15:08
Музейне заняття до Дня української писемності та мови.
Музейне заняття до Дня української писемності та мови.

   7 листопада в експозиційній залі Волинського краєзнавчого музею було проведене тематичне заняття з циклу «Експонати розповідають», присвячене Дню української писемності та мови.

   Головна тема заходу – розвиток української писемності на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав.

   Ряд музейних предметів із постійно діючої експозиції (світлини приміщень сільської парафіяльної школи, Луцької чоловічої гімназії, предмети шкільництва, документи про освіту) продовжила розгорнута виставка із фондів музею. Серед її експонатів: документи про освіту, фото учнівських випусків та вчителів Луцької української гімназії, першого уроку в українській школі 1916 р., приміщень польської та російської гімназій тощо. Підібрані матеріали розкривають механізм денаціоналізації народу на мовному ґрунті, заохочують до вироблення особистого мовознавчого світогляду, належного ставлення до рідної мови.

   Мета музейного заняття: висвітлити мовознавчу проблематику, пов’язану із суттю, роллю та функціонуванням української мови на волинських теренах, в умовах перебування у складі Польщі та Росії.

   На захід були запрошені учні та викладачі Луцького педагогічного коледжу.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 488 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]