Головна » 2015 » October » 28 » Модерністи з виставки «23+1» побували у Художньому музеї
Модерністи з виставки «23+1» побували у Художньому музеї

24 жовтня Художній музей відвідали митці, роботи яких експонуються в об’ємній виставці творів українських модерністів другої половини XX - початку XXI століття під назвою «23+1», яка відкрилась 23 жовтня в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» за сприяння подружжя Корсак. Наукові співробітники Художнього музею також долучились до підготовки та відкриття цієї виставки.

Унікальність цієї події в тому, що виставка об’єднала твори художників з різних регіонів України: Луцька, Києва, Львову та Одеси, Донецька, Горлівки, Тернополя і Ужгороду.

Творчий колектив художників доповнювали мистецтвознавці та журналісти.

Гості Луцька були надзвичайно вражені високим мистецьким рівнем нашого міста і його культурним потенціалом.

З 23 жовтня в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» лучани вперше можуть побачити твори яскравих представників українського модерного мистецтва із різних художніх центрів України: Кривенко Микола, Александрович Андрій, Твердий Анатолій (Київ); Гулин Петро (на фото внизу), Геник, Богуславський Володимир, Іванишин Володимир, Яців Роман, Петро та Андрій Гуменюки (Львів); Маринюк Віктор, Савченко Сергій, Басанець Валерій, Стовбур Олександр, Сад Василь, Цюпко Володимир (Одеса); Стецько Дмитро, Чорнобай Володимир (Тернопіль); Панейко Ігор (Ужгород); Антип Петро (Донецьк); Бірючинський Микола (Горлівка); Борисюк Костянтин, Ганейчук Катерина, Русанович Андрій (Луцьк).

Творча особистість двадцяти трьох митців із цього переліку сформована у другій половині XX століття. Лише одна художниця – Геник зі Львова цілком належить XXI століттю. Назва виставки відобразила цей багатомовний факт – «23+1».

Виставкову експозицію будують більше сотні предметів. Вона містить малярство, графіку, скульптуру, коллажі. Кожен твір – відображення глибокоособистісного погляду автора на мистецтво, його стилістично-пластичні пошуки та відкриття.

Костянтин Борисюк з дружиною (Луцьк)

Катерина Ганейчук (Луцьк).

Катерина Ганейчук на відкритті зауважила, що можливо зараз ми не повністю усвідомлюємо всю важливість відкриття такої виставки у Луцьку.

Фото: Віктор Чухрай

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 955 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2