Головна » 2018 » August » 11 » Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі»
Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі»

10–11 серпня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї, в рамках Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня», відбулася Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі».

Організаторами виступили: Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури, Волинський краєзнавчий музей, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Учасників та гостей конференції привітали: Дмитрук Валерій, начальник управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації; Бондаренко Геннадій, кандидат історичних наук, професор кафедри археології, давньої і середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Зубович Віктор, кандидат філологічних наук, головний редактор часопису Обласного науково-методичного центру культури «Яровиця»; Силюк Анатолій, директор Волинського краєзнавчого музею; Костюк Степан, директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Модераторами урочистого пленарного засідання виступили: Павлюк Ігор, доктор наук із соціальних комунікацій; Бондаренко Геннадій, кандидат історичних наук; Зубович Віктор, кандидат філологічних наук.

На пленарному засідання виступили із доповідями:

Концептосфера українського фольклору: дім.
Дмитренко Микола Костянтинович, доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, м. Київ.

Культура в незалежній Україні в контексті національних та світових традицій та тенденцій.
Павлюк Ігор Миколайович, доктор наук із соціальних комунікацій, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, професор кафедри української преси Львівського національного університету ім. І.Франка, письменник, м.Львів.

Жанрове розмаїття пісенного фольклору Волині.
Єфремова Людмила Олександрівна, доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, провідний науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології, м. Київ.

Повстанська пісня – складова усно-писемної культури українців.
Трембіцький Анатолій Михайлович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, м. Хмельницький.

«Роди, боже, житечко і на друге літечко»: Жниварські звичаї та обряди на Західному Поліссі.
Кондратович Олександра Павлівна, етнограф, фольклорист, член Національної спілки краєзнавців України, м. Луцьк.

«Слава Богу за помогу»: примовки і ритуальні дії по завершенні ягідного дня та сезону (за матеріалами Правобережного Полісся).
Дмитренко Алла Адамівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства та музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк.

Учасники конференції прийняли участь в урочистому відкритті фестивалю, відкритті виставки народних майстрів, оглянули експозиції Музею волинської ікони та Волинського краєзнавчого музею. 11 серпня конференція продовжила роботу в пленарному режимі.

Доповіді та повідомлення опубліковані у науковому збірнику: Народна творчість українців у просторі та часі. Наук. зб. / упр-ня культури, з питань релігії та національностей Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Обл. наук.-метод. центр культури; Вол. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України. Упоряд. В.Зубович, А.Силюк. – Луцьк, 2018. У ньому вміщено статті та повідомлення з історії та практики народної творчості на Волині та в Україні, виголошені на Міжнародній науковій конференції, проведеній в рамках Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» 10-11 серпня 2018 року в м. Луцьку. Розрахований науковий збірник на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться народною творчістю українців.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 542 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3