Головна » 2014 » November » 20 » Краєзнавцям Лесиного краю – 25!
Краєзнавцям Лесиного краю – 25!

20 листопада на історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася 52-га Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині», присвячена 25-річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Ясна річ, жоден ювілей не обходиться без привітань. Не бракувало їх і цього дня. Слова підтримки й щирих побажань линули з вуст заступників голів Волинської обласної ради Олександра Пирожика, облдержадміністрації Світлани Мишковець, управління освіти і науки Волинської ОДА Людмили Плахотної, заступника начальника управління культури ОДА Віталія Стрільчука, начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури Луцької міської ради Петра Троневича, митрополита Луцького і Волинського Михаїла, проректора з наукової роботи СНУ імені Лесі Українки, професора Михайла Яцишина, ректора Волинської духовної семінарії Рустика Капауза, заступника голови Національної спілки краєзнавців України, наукового співробітника Інституту історії України НАН України Руслани Маньковської, доцента Національного університету «Острозька академія» Віктора Атаманенка, голови Волинської обласної організації ветеранів Олександра Булавіна. Привітальний виступ майже кожного поважного гостя супроводжувався нагородженням краєзнавців Лесиного краю нагрудними знаками, грамотами й подяками. Серед нагороджених багато науковців нашого вишу, як-от: голова Волинської обласної організації НСКУ Геннадій Бондаренко, декан історичного факультету Анатолій Шваб, а також Микола Півницький, Ярослав Шабала, Оксана Каліщук, Валерій Бортніков, Луїза Оляндер, Зінаїда Пахолок, Людмила Стрільчук, Валентина Петрович, Вадим Кудь, Лариса Понєдєльнік, Світлана Чибирак, Олексій Златогорський, Микола Кучерепа, Михайло Кучинко, Григорій Охріменко, Валентина Надольська, Алла Дмитренко. І цей перелік далеко не повний.

Зі звітною доповіддю «25 років ВООНСКУ: історичні традиції краєзнавства на Волині і сучасність» виступив голова обласної організації НСКУ, професор Геннадій Бондаренко (на початку виступу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, полеглих за волю й незалежність України, а також краєзнавців Лесиного краю, які відійшли з земного життя). В обговоренні взяли участь доцент вишу, керівник робочої групи з підготовки тому «Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область», член НСКУ Микола Півницький, письменник, голова Волинського крайового братства святого апостола Андрія Первозванного, член Національних спілок письменників, журналістів та краєзнавців України Андрій Бондарчук, доктор філософії, директор Музею історії сільського господарства Волині (смт. Рокині) Олександр Середюк. Було й чимало виступів із місця. Всі підкреслювали невтомність, незгасний ентузіазм і велику роботу, здійснену Спілкою за керівництва пана Геннадія. За результатами обговорення головою Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України знову обрано Геннадія Бондаренка.

Після невеликої перерви конференція відновила роботу в режимах секцій та круглих столів.

Максим КИРИЛЕНКО

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 947 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3