Головна » 2016 » October » 12 » Битва на Красному Полі – Україна понад усе
Битва на Красному Полі – Україна понад усе

12 жовтня 2016 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся сьомий захід із циклу «Перемоги української зброї» на тему: «Битва на Красному Полі – Україна понад усе».

Напередодні Другої світової війни, українці зробили чергову спробу вибороти власну державу. У складній міжнародній ситуації, 15 березня 1939 р. було проголошено незалежність Карпатської України. Президентом молодої держави став Августин Волошин. У цей же день велись запеклі бої на Красному Полі – неподалік столиці – міста Хуст. Збройні сили Карпатської України – «Карпатська Січ» – стримували натиск угорських військ. Замість того щоб визнати нову державу, Європа мовчки спостерігала за окупацією її земель. Не чисельна, і погано озброєна «Карпатська Січ» чинила серйозний опір противнику.

Про ці події студентам Волинського коледжу Національного університету харчових технологій, розповів науковий співробітник музею Богдан Зек.

Гостям заходу була також представлена виставка озброєння того періоду із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Зараз так само, як і 77 років тому Україна продовжує відстоювати свою незалежність.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 673 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.2/5