Головна » 2018 » October » 24 » 25–26 жовтня відбудеться конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація». ПРЕС-РЕЛІЗ

25-26 жовтня 2018 р.
Волинський краєзнавчий музей
Музей волинської ікони

Прес-реліз

ХХV Міжнародна наукова конференція
«Волинська ікона: дослідження та реставрація»,
присвячена 25-річчю Музею волинської ікони
м. Луцьк, 25-26 жовтня 2018 року

Волинський краєзнавчий музей на базі відділу – Музею волинської ікони, починаючи з 1994 р. проводить наукові конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Основним завданням конференції є узагальнення досвіду провідних науково-дослідних профільних організацій, музейних та освітніх установ для вирішення питань збереження, дослідження та реставрації волинського іконопису, пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині та України.

У ХХV Міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» беруть участь 56 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Литви. Виданий науковий збірник конференції, до якого увійшли матеріали з історії, атрибутування, рентгенографування, хіміко-технологічних досліджень пам’яток сакрального мистецтва Волині, Київщини, Галичини, Тернопільщини і Слобожанщини. Окремий розділ присвячений історії Музею волинської ікони. Видання ілюстроване кольоровими світлинами пам’яток, більшість з яких публікується вперше. Учасники конференції отримають окрім видрукованого наукового збірника – електронні видання матеріалів конференції та каталогу серії «Колекції Волинського краєзнавчого музею», випуск 14: «Волинська ікона XVI-XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею», де подаються 223 відреставровані пам’ятки темперного іконопису.

25 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбудуться пленарне засідання конференції (10.00-13.00) та урочиста академія з нагоди 25-річчя Музеї волинської ікони (14.00-16.00). У рамках роботи конференції о 16.00 відкриється виставка «Врятована сакральна спадщина Волині», де музей представить більше 60 творів сакрального мистецтва Волині XVII–ХІХ ст.: ікони, стародруки, предмети металопластики, декоративної різьби і скульптури. Більшість експонатів презентуються вперше.

26 жовтня робота конференції продовжиться у Музеї волинської ікони. Учасники виступлять із науковими доповідями та повідомленнями.

Т. Єлісєєва, 24-34-12

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 485 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2