Головна » 2019 » April » 14 » Запрошуємо на відкриття виставки-продажу «Дарунок до Великодня»
Запрошуємо на відкриття виставки-продажу «Дарунок до Великодня»

15 квітня о 14 год. у Музеї волинської ікони починає роботу виставка-продаж «Дарунок до Великодня».

Це вже другий спільний проект Музею волинської ікони, Технічного коледжу Луцького Національного технічного університету та Волинської обласної служби зайнятості. Відвідувачі виставки зможуть не лише познайомитися з творчими роботами пасхальної тематики учнів, майстрів та слухачів Технічного коледжу ЛНТУ, але й, за бажанням, придбати їх.

Великдень – одне з найголовніших релігійних свят, яке відзначають у всьому світі. Християни чекають цього дня з особливим трепетом і традиційно прибирають свій дім, щоб все у ньому знаменувало прихід свята, використовуючи великодній декор. Святкові аксесуари додають в атмосферу сім'ї радість, піднімають настрій, допомагають налаштуватись на свято. Сучасне святкування Великодня в Україні має свої звичаї і не менш важливу символіку, яка базується не лише на національному великодньому символі – українській писанці, але й використовує західні пасхальні тренди: зайчики, птахи, курчата, оздоблені муляжі яєць, пасхальні віночки, букети. У великодніх традиціях в Україні – ходити у гості, обмінюватися подарунками. Найкраще, щоб пасхальний гостинець мав відповідну символіку, був наповнений і певним духовним змістом, і особливим настроєм. У магазинах, звичайно, з’являються різного роду великодні вироби, але сувеніри зроблені вручну, оригінальні і ексклюзивні, подарують близьким неповторні відчуття сердечності і тепла. Крім того, «handmade» – це зараз модно!

У передсвяткові дні Музей волинської ікони на своїх експозиційних площах представляє творчі роботи учнів, майстрів та слухачів Технічного коледжу ЛНТУ на цей раз на пасхальну тематику.

Технічний коледж ЛНТУ готує спеціалістів не лише точних технічних професій, але й таких, що поєднують у собі технічні знання і творчий підхід: живописців, технологів легкої промисловості, швачок і вишивальниць, флористів і майстрів дизайну. У навчанні учні творчо опановують малюнок, живопис, основи композиції, історію стилів у мистецтві і культурі та реалізують свої здібності у творчих доробках, з якими беруть участь у конференціях і фахових семінарах, виставках технічної творчості і художніх виставках, де учні і майстри коледжу – завжди серед призерів. Коледж співпрацює із Волинською обласною службою зайнятості, готує із числа безробітних швачок і флористів, роботи яких представлені на виставці «Дарунок до Великодня».

Чимало чудових великодніх ідей можна побачити сьогодні у музеї. Тут представлені авторські, створені вручну, великодні кошики з лози; пасхальні композиції, кожна з яких має своє унікальне оформлення з квітів та декоративних елементів; традиційні віночки, які розміщують на вхідних дверях і стінах чи кладуть в центрі святкового столу; зворушливі м’які і дерев’яні фігурки великодніх зайчиків, пухнастих курчат, пташенят і пташок, декоративні великодні яйця, елементи декорування святкового столу і пасхальних кошиків, барвисті вишиті тематичні скатертини, рушнички і серветки, маса різноманітних дрібниць, що створюють урочисту атмосферу. Вишукані сувеніри задовольнять будь-який смак, кожен зможе обрати собі щось особливе – свій символ свята.

Виставка неймовірним чином засвідчує нашу повагу до давніх і нових традицій, а загалом – трепетне ставлення до найголовнішого релігійного свята у році – Великодня.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 394 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0