Головна » 2020 » April » 10 » З колекції Музею волинської ікони: тема жертовності та служіння людям в іконописі – 4

Святий Дмитрій – проконсул міста Солунь III ст., християнський великомученик. Ікона «Святий Дмитрій» з колекції Музею волинської ікони відноситься до зразків провінційної мистецької творчості.

Автор виконав її у стилі XVII ст. – живопис спокійний і врівноважений. Одночасно в іконі знайшла відображення і характерна риса волинського іконопису XVIII ст. – запозичення зі світського портретного малярства при написанні обличчя святого. Автор зображує Дмитрія воїном Христовим, акцентуючи увагу на мучеництві: іменування ікони, хрест у руці Святого, вибір житійних клейм «Суд над Святим Дмитрієм» і «Страта Святого Дмитрія». Пластика постаті обмежена, її виявляють лише складки одеж. Декоративний елемент в ікону вносять ретельно прописані малярем орнаменти на щиті і панцирі, що імітують карбований метал. Внизу ікони - донатор (лат. «той, що дарує») – замовник ікони. Напис на поземі називає донатора Баглика Юхимовича і вказує дату створення ікони – 1729 рік.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 245 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0