Головна » 2020 » June » 27 » З колекції Ковельського музею: підставка до керосинової лампи
З колекції Ковельського музею: підставка до керосинової лампи

Ми продовжуємо знайомити вас з цікавими артефактами з фондів Ковельського історичного музею. Представляємо металеву підставку до керосинової лампи часів Австро-Угорщини.

Виготовлена у формі чаші, округлої форми, розширеної у верхній частині, ніжка виробу оздоблена елементами декору. В основі ніжки – чотири завитки, розміщені по кутах квадрата. Між ними менші рослинні завитки. У верхній частині ніжка чаші звужується, утворюючи «Х» силует з трьома рядками декоративного оздоблення: 1-ий ряд – пояс з вертикальним штрихуванням, 2-ий ряд – рослинний орнамент у вигляді листочків аканту, а 3-тій ряд – витягнуті пелюстки. Саме тут ніжка переходить у шийку (найвужчу частину  підставки).

Днище самої чаші (місце, куди вставлялась, власне, лампа) у вигляді шестипелюсткової квітки та має наскрізні отвори. Стінки чаші складаються з аркоподібних елементів (12 шт), нагадуючи аркаду. Сам виріб повністю вкритий корозією, будь-які клейма або позначки відсутні.

Джерело: Ковельський історичний музей

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 272 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0