Головна » 2015 » September » 8 » Відбувся круглий стіл „Волинь у Другій світовій війні”
Відбувся круглий стіл „Волинь у Другій світовій війні”

8 вересня Волинська обласна організація НСКУ, Центр дослідів Волині СНУ імені Лесі Українки, Волинська крайова організація Всеукраїнського товариства „Просвіта” ім. Тараса Шевченка, Волинська обласна організація ветеранів України, Волинський краєзнавчий музей та Волинський регіональний музей українського війська і військової техніки провели в обласному музеї круглий стіл „Волинь у Другій світовій війні”, присвячений 70-річчю завершення Другої світової війни.

Програма:

1. Проблеми сучасної історії Другої світової і Великої Вітчизняної війни.

Г. В. Бондаренко, канд. істор. наук, професор голова ВООНСКУ, В. О. Кудь, канд. істор. наук, доцент, учасник війни.

2. Завершення бойових дій в Європі і на Далекому Сході у 1945 р.

О. Й. Дем’янюк, доктор історичних наук, професор ЛІРоЛ.

3. Участь волинян у війні: на фронтах, у складі різних армій, партизанських з’єднаннань.

О. О. Булавін, генерал, голова Волинської обласної організації ветеранів України.

4. Ідеологія і практика ОУН і УПА в роки війни.

О. Ю. Ленартович, доктор історичних наук, професор СНУ.

5. УПА на Волині в роки війни.

В. Г. Кушнір, голова братства вояків УПА Волинського краю ім. Клима Савура.

6. Переміщені особи та фільтраційні табори на Волині на завершальному етапі Другої світової війни.

Л. В. Стрільчук, доктор історичних наук, професор, голова Волиннської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

7. Українсько-польське протистояння: питання історії та політики.

О. М. Каліщук, доктор історичних наук, відповід. секретар часопису «Літопис Волині».

8. Луцьк у Другій світовій війні.

Б. Зек, науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

9. Діяльність Волинського краєзнавчого музею по дослідженню життя волинян – остарбайтерів і малолітніх в’язнів.

А. М. Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею

10. Захоронення і перезахоронення учасників Другої світової війни, увічнення їх пам’яті.

Г. Я. Гулько, член НСКУ.

11. Військова техніка і озброєння у Другій світовій війні.

І. М. Пасюк, директор Регіонального музею історії українського війська і військової техніки. В. М. Карпюк, науковий співробітник музею.

Звернення

Учасники круглого столу „Волинь у Другій світовій війні” вважають:

1. Вивчення подій Другої світової і Великої Вітчизняної війни є важливим і необхідним для того, щоб зрозуміти процеси повоєнного розвитку людської цивілізації і влаштування мирного життя держав і народів у Європі та Світі впродовж 70 років по завершенню війни.

2. Неприпустимим є розв’язання воєн і збройних конфліктів у різних точках планети, в тому числі в Україні.

3. Практику розв’язання зовнішньополітичних і внутрішнньополітичних суперечностей за допомогою зброї шляхом розв’язування збройних конфліктів та воєн неприпустимою у ХХІ ст.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 883 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5