Головна » 2014 » August » 4 » Відбулося свято „Лісова пісня” у Нечимному (ФОТО, ВІДЕО).
Відбулося свято „Лісова пісня” у Нечимному (ФОТО, ВІДЕО).

2 серпня покладанням квітів до пам’ятника Лесі Українці та оглядом літературної експозиції Колодяжненського музею розпочалося традиційне літературно-мистецьке свято «Лісова пісня», започатковане Волинською спілкою письменників України 14 років тому у честь річниці написання однойменної драми-феєрії письменниці.

Цього разу господарі в особі голови Ковельської районної ради Ігоря Верчука, почесного члена союзу українок України, кандидата історичних наук, доцента кафедри країнознавства і міжнародних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тамари Раєвич, поетеси, лауреата обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Всеукраїнської літературної премії «Благовіст», премії Родини Косачів, лауреата літературної премії імені Лесі Українки Надія Гуменюк, поетеси, заслуженого вчителя України Ніна Горик, завідуючої Колодяжненським музеєм Лесі Українки Віри Комзюк вітали гостей зі Львова – доктора історичних наук, старшого наукового співробітника, члена Національної спілки письменників України Петра Шкраб’юка, кандидата біологічних наук, доцента, доктора філософії кафедри біохімії, біотехнології та загальної хімії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, голову Львівської обласної організації «Товариства українок ім. Ольги Басараб» Ярославу Ваврисевич, членів цього Товариства – програміста Львівського національного університету імені І.Франка Богдану Паляницю, лікаря-терапевта Львівської психіатричної лікарні Лесю Костко.

У «білому» Лесиному будинку гостей зустріла музика з роялю, на якому грала Леся Українка, яка лилася на вулицю з відчинених вікон, наповнювала кімнати. За інструментом була учениця 6 класу фортепіанного відділу Ковельської школи мистецтв Таїсія В’юн, пра-пра правнучка подруги письменниці Варвари Дмитрук.

У вітальні «сірого» будинку господарі й гості ділилися враженнями про музей, говорили про вічність творчості Лесі Українки, Лесю Українку і Львів, «Лісову пісню», читали твори письменниці і власні вірші.

3 серпня літературно-мистецьке свято продовжилося в урочищі Нечимне. Гості оглянули Музей «Лісової пісні». Зав. музеєм Ольга Бойко презентувала дві виставки «Музею «Лісової пісні» – 10 років», «Враження про музей».

Гостями свята були: доктор історичних наук Інституту українознавства імені І.Крип'якевича НАН України Петро Шкраб’юк, поетеса Антоніна Царук (Кіровоград), кандидат біологічних наук, доцент, доктор філософії кафедри біохімії, біотехнології та загальної хімії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Голова Львівської обласної організації «Товариство українок ім. Ольги Басараб» Ярослава Ваврисевич, кандидат історичних наук кафедри краєзнавства і міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки, почесний член союзу українок України Тамара Раєвич, член «Товариства українок ім. Ольги Басараб», програміст Львівського національного університету ім. Івана Франка Богдана Паляниця, член «Товариства українок ім. Ольги Басараб», лікар-терапевт Леся Костко, поетеса, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Всеукраїнської премії «Благовіст», премії Родини Косачів, лауреат літературної премії імені Лесі Українки (2014) Надія Гуменюк, письменники Волині: Василь Гей, Ніна Горик, Іван Чернецький, Віктор Вербич та ін.

Не стихне «Лісова пісня» – пісня волинських лісів, нашого краю, пісня нашого життя.

Джерело: Колодяжненського літературно-меморіального музей Лесі Українки

Категорія: Музей „Лісової пісні” в урочищі Нечимному | Переглядів: 1277 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4