Головна » 2019 » April » 25 » Великодній майстер-клас у Торчинському музеї
Великодній майстер-клас у Торчинському музеї

Наближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. До нього готуються заздалегідь. Люди прибирають в оселях, збирають основні продукти до пасхального кошика. Іноді до кошика поміщають предмети, які, на їхню думку, можуть знадобитися та допомогти у господарстві, зокрема, хрестики, медальйони, іконки та різноманітні обереги.

Виготовити один із таких оберегів – ляльку-мотанку «Великодній зайчик», мали можливість учні Усичівської та Буянівської шкіл Торчинської ОТГ. Для них в Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового був організований майстер-клас, який провела місцева майстриня народної творчості Ольга Куляша. Творчий процес виявився для дітей цікавим та захоплюючим. Створення мотанки супроводжувалось розповіддю пані Ольги про історію появи української ляльки, її символіку та різновиди. Учасники майстер-класу також задавали запитання стосовно тих робіт, які були представлені майстринею на невеличкій особистій виставці.

Юні майстри залишилися задоволеними від такого заходу та довго милувалися власноруч виготовленими витворами. Їх вони зберігатимуть у своїх домівках, або подарують для родичів та знайомих, поклавши у кишеньку зайчика писанку – ще один Великодній оберіг.

Алла Сахнюк,
науковий співробітник Торчинського
народного історичного музею ім. Г. О. Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 412 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0